ABD Başkanı Biden'dan Kur'an-ı Kerim ayetli Ramazan ayı kutlaması: Haklarınızı savunmaya devam edeceğiz!

Ramazan ayının ilk gününde ABD Başkanı Biden Kur'an-ı Kerim ayetlerinden alıntı yaparak tüm Müslümanların Ramazan ayını kutladı. Bu yıl iftar yapma eylemi, sağlık, aile ve toplumun güzelliklerinin daha da kuvvetli hatırlatıcısı olacak. Masalarında boş sandalye ile karşı karşıya olan yakınlarını kaybetmiş kişiler ile kalplerimiz birlikte atacak." diyen Biden "Müslümanların haklarını savunmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Joe Biden, yazılı bir açıklama yaparak tüm Müslümanların Ramazan ayını kutladı.

İyi dileklerini ileten Biden,"Eşim Jill ve ben ABD'deki ve tüm dünyadaki Müslüman toplumlara ramazan ayı vesilesi ile en iyi dileklerimizi sunuyoruz." ifadesini kullandı.

"MÜSLÜMANLAR İÇİN TEFEKKÜR VE RUHSAL İYİLEŞME ZAMANI"

Ramazan ayının tüm Müslümanlar için tefekkür ve ruhsal iyileşme zamanı olduğunu belirten Biden, şunları kaydetti:

"Bu yıl iftar yapma eylemi, sağlık, aile ve toplumun güzelliklerinin daha da kuvvetli hatırlatıcısı olacak. Masalarında boş sandalye ile karşı karşıya olan yakınlarını kaybetmiş kişiler ile kalplerimiz birlikte atacak."

"KİM ZERRE MİKTARI HAYIR YAPMIŞSA ONUN KARŞILIĞINI GÖRÜR"

Biden, ABD'nin Kovid-19 salgınının ardından yaraları sarmaya devam ettiğini belirterek, açıklamasında Kur'an-ı Kerim'deki "Kim zerre miktarı hayır yapmışsa onun karşılığını görür." ayetine yer verdi.Her gün hayatta kalma mücadelesi veren insanları gördüklerini belirten Biden, Ramazan ayının herkesin birbirine merhamet, kibarlık göstermesi ve anlayışlı olması için bir fırsat olduğunu vurguladı.

"MÜSLÜMANLARIN HAKLARINI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Biden, "ABD, Çin'deki Uygurlar, Myanmar'daki Arakanlı Müslümanlar ve dünyanın her yerindeki Müslümanlar da dahil insan haklarını savunmaya devam edecektir. Ramazanınız mübarek olsun." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Biden'dan Kur'an-ı Kerim ayetli Ramazan ayı kutlaması: Haklarınızı savunmaya devam edeceğiz! ile ilgili etiketler ABD biden