Spor

Aaron Boupendza’ya Galatasaray, Başakşehir ve Dinamo Kiev’den teklif var

Galatasaray, transferin son günü Aaron Boupendza'yı kadrosuna katmak istiyor. Hatayspor yönetimi yurtdışından da teklif yağan 24 yaşındaki gol makinesini 10 milyon eurodan aşağı bırakmıyor. Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, "Yetişmezse Boupendza yoluna burada devam eder" dedi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, Galatasaray'ın gol makinesi Aaron Boupendza'ya resmi teklifini doğruladı. Süper Lig'de çıktığı 19 maçta 15 gol atarak dikkatleri üzerine çeken Gabonlu santrforun geleceğine ilişkin konuşan Bordo-Beyazlı idareci, "Boupenza’ya son olarak Dinamo Kiev’den bir teklif geldi. Biz oradan da 10 milyon Euro ve 1 futbolcu istedik. Galatasaray ve Başakşehir’den teklif var. Bunlarla alakalı görüşmeler yapılıyor" dedi.

Vardı, “Onursal Başkanımız Başakşehir maçının ardından 10 milyon Euro’luk bir teklifle gelene futbolcumuzu vereceğimizi söyledi. Onursal Başkanımız, kulüp başkanımız ve basın sözcüsü olarak benim dışımda yapılan açıklamalara itibar etmeyin. Atakaş Hatayspor, kurumsal kimliği olan bir kulüptür. Bu tür gelişmeler olduğu anda resmi açıklamalar yapılacaktır.

Türkiye’den ve dünyadan çeşitli kulüpler Boupendza’ya talip. Bugün de netleşir. Gönlümüzden geçen rakamı Lütfü başkanımız açıklamıştı. Bu rakama ulaşılırsa veririz, ulaşılmazsa Boupendza, Atakaş Hatayspor’da gollerine ve yoluna devam eder. Bu konuda yarınki maçta da Boupendza’dan goller bekliyoruz. Hatayspor, burada yine kendine yakışır kalitede oyun oynayıp Fenerbahçe’yi buradan puansız göndereceğiz. Bundan şüphemiz yok.

Boupenza’ya son olarak Dinamo Kiev’den bir teklif geldi. Biz oradan da 10 milyon Euro ve 1 futbolcu istedik. Galatasaray ve Başakşehir’den teklif var. Bunlarla alakalı görüşmeler yapılıyor. Resmi olarak açıklama yapmamız için bunun gerçekleşmesi lazım. Türkiye’den ve dünyadan futbolcumuza ciddi manada ilgi ve talep var. Neticelenirse sizlere açıklama yaparız. Yetişmezse Boupendza yoluna burada devam eder” ifadelerini kullandı.

G.SARAY VE BAŞAKŞEHİR'LE GÖRÜŞMELER SONLANDI

Hareketli saatler yaşanan Boupendza transferinde akşama doğru Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir’in, tekliflerini yetersiz bulan Hatayspor yönetimi bu kulüplerle görüşmeleri noktaladı. 24 yaşındaki futbolcu için masada Dinamo Kiev haricinde 1 Rus ve 1 Ukrayna takımı daha olduğu öğrenildi.

Mircea Lucescu'nun çalıştırdığı Dinamo Kiev, golcü futbolcuyu kadrosuna katabilme adına 8 milyon Euro+Gerson Rodrigues teklifiyle geldi. Ancak Hatayspor bu teklifi 10 milyon Euro’nun altında olması sebebiyle kabul etmedi.

LYON’DAN BİR SOL BEK İLE GÖRÜŞÜYORUZ

Fransa Ligue 1 ekiplerinden bir sol bek oyuncusuyla görüştüklerini ve oyuncunun şu anda İstanbul’da olduğunu belirten Vardı, “Şu ana kadar olmadı ama yetiştirmeye çalıştığımız bir sol bek var. Onu da bugün yapabilirsek, yetiştirebilirsek takıma kazandıracağız. Biliyorsunuz; Kamara, Muhammed ve kaleci ile transfer sezonun bitirmiş olduk. Sol bek beklentimiz var. Biraz önce görüştüm, oyuncu İstanbul’da ama resmi olarak işlemler yetişip, biterse kulübe kazandıracağız. Yetişmezse bu şekilde transferi tamamlamış olacağız” diye konuştu.