Yaşam

80 liralık borç için uçaktan indirilip gözaltına alındı...

İş insanı Mehmet Akar, 5 sene önce çarptırıldığı 80 liralık para cezasını ödemediği için uçakta gözaltına alındı. Nezarette bir gece geçiren ve bu nedenle cezasında 20 lira indirim yapılan Mehmet Akar, ertesi gün kalan parayı ödeyince serbest bırakıldı.

İstanbul’da yaşayan ve yazılım sektöründe faaliyet gösteren iki şirketi bulunan Mehmet Akar'ın başına ilginç bir olay geldi.

Hürriyet'in haberine göre Mehmet Akar, 1 Haziran tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nda başına gelenleri şöyle anlattı:

'UÇAKTA SUÇLU YA DA TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ VAR DİYE DÜŞÜNDÜM'

“1 Haziran’da Şanlıurfa’dan uçakla İstanbul’a döndüm. Sabiha Gökçen Havalimanı’na indiğimizde uzun süre kapılar açılmadı. Cam kenarında oturduğum için dışarı bakıyordum. Sivil bir araçtan ellerinde telsiz olan polisler indi. ‘Uçağın içinde bir suçlu ya da terör örgütü üyesi var’ diye düşündüm. 5 dakika sonra uçağın arka kapısı açıldı ve benim ismim anons edildi. İçlerinden biri kimliğimi kontrol ettikten sonra ‘Bizimle geliyorsun’ dedi.

"NEZARETTE YATTIĞIM İÇİN 20 LİRA İNDİRİM YAPTILAR"

Havalimanının içinde bir odaya götürüldüm. Burada çantamı didik didik aradılar. Ne olduğunu bilmediğim için çok korktum. Biri çantama bir şey bıraktı diye düşündüm. 20 dakika sonra odadan çıkartıp polis merkezine götürüldüm. Polis merkezinde ‘Senin 80 TL adli para cezan var. Hakkında yakalama kararı çıkmış. Bunun için buradasın’ dediler. Olaydan iki gün önce 19 bin 850 lira vergi ödemiştim. Daha sonra beni, içerisinde 7-8 göçmenin olduğu bir nezarethaneye koydular. Sabah olunca Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne çıkartıldım. Mahkeme veznesine para ödemek için gittiğimde, bir gece nezarette yattığım için 20 lira indirim yaptılar. Cezamı 60 lira olarak yatırıp serbest bırakıldım.”

Günün Videosu
İstanbul Avcılar’da aralarında çocukların da bulunduğu 8 kişi metrobüs asansörünün bozulmasıyla kabinde mahsur kaldı. Sıcak havada mahsur kalan ve havasızlıktan fenalaşan 8 kişi itfaiye ekibi tarafından yaklaşık yarım saat sonra kurtarıldı.