Popüler Haberler

7 Haziran okullar tatil mi? Ortaokul ve liselerde Pazartesi okula gitmek zorunlu mu?

7 Haziran okullar tatil mi sorusu yeniden gündemde. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz hafta içinde yapılan açıklamada telafi eğitimi gündeme gelmişti. Peki, ortaokul ve liseler de 7 Haziran Pazartesi okula gitmek zorunlu mu?

Kademeli normalleşme dönemine girildikten sonra koronavirüs vakalarında yaşanan düşüş nedeniyle okullardaki son durum öğrenciler tarafından merak edilir hale geldi. İlkokullarda 1 Haziran Pazartesi tarihinden bu yana başlayan yüz yüze eğitimin önümüzdeki günlerde liseler ve ortaokullar içinde geçerli olacağı açıklanmıştı.

7 Haziran 2021 Pazartesi Okullar Tatil Mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 7 Haziran’ı işaret ederek ”Pazartesi’den itibaren ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz.” ifadelerine yer vermişti.

Buna göre İlkokullar 1 Haziran’dan itibaren ortaokullar ve liseler de 7 Haziran’dan itibaren haftada iki gün yüz yüze eğitim yapacaklar.

Yaz Tatili Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim- öğretim kurumlarında uzaktan eğitim sürecine ilişkin bilgi verdi. Bakan Selçuk, "Okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak" dedi.

Buna göre okullar 2 Temmuz 2021 Cuma günü kapanacak ve 3 Temmuz’da yaz tatili başlamış olacak.