Gündem |

6'lı masa bugün bir kez daha toplanıyor: Cumhurbaşkanı adayı belli olacak mı?

CHP ve İYİ Parti'nin başı çektiği 6'lı masa bugün bir kez daha toplanıyor. İYİ Parti'nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıda Cumhurbaşkanı adayının belli olması beklenmiyor. Toplantı sonrası 6 muhalefet partisinin ortak açıklama yapması bekleniyor.

Muhalefetin oluşturduğu altılı masa Meral Akşener’in ev sahipliğinde bugün bir kez daha bir araya gelecek. Görüşmenin ardından cumhurbaşkanı adayı ile ilgili bir açıklama beklenmiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde buluşacak.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, toplantıda liderlerin, Erdoğan’ın açıkladığı “üçüncü kez adaylığı” ve bunun ardından kamuoyunda başlayan “aday olup olamayacağı tartışmalarını” değerlendirmesi bekleniyor. Liderlerin bu konuda görüş alışverişinde bulunacağı ve bir “söylem birliği oluşturacağı” dile getiriliyor. Edinilen bilgiye göre, iktidar kanadından 6’lı masaya yönelen “adayınızı açıklayın baskısına karşı nasıl bir tavır alınacağına” da üçüncü Mustafa Kemal Zirvesi’nde karar verilecek.

Toplantının ardından liderler “bir aday açıklamayacak”, “aday belirleme süreci” ağustos ayında Saadet Partisi’nde yapılacak yedinci zirvenin gündeminde olacak.