6'lı ittifakta yeni kriz! İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta’dan 'Hazine ve Maliye'yi ayırırız' çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimler için 14 Mayıs’ı işaret etmesine rağmen 6’lı Masa henüz adayını açıklamadı. Türkiye’nin kaderini şekillendirecek bu süreçte 6'lı Masa’da kaos yaşanırken İYİ Parti'den dikkat çeken bir çıkış geldi. Partinin Grup Başkanvekili Erhan Usta, Halk TV’de yaptığı açıklamada  "Önce aday ortaya çıkacak daha sonra kadro ve bakanlıklar" şeklide konuştu. Usta, yeni bakanlıklar açmayı planladıklarını ifade ederek Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ayrılmasını öngördüklerini bildirdi.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hızla ilerlediğimiz şu günlerde terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'nin sufleler verdiği, CHP ve İYİ Parti'nin de başını çektiği 7'li masa birbirine düştü.

İYİ PARTİ'DEN "YENİ" BAKANLIK ÇIKIŞI

İYİ Parti'den ittifaktaki koalisyon pazarlıklarının çok sancılı geçtiğini dair şok bir çıkış sergilendi. CHP fonlamalı Halk TV'ye konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, "Önce aday ortaya çıkacak daha sonra kadro ve bakanlıklar" sözleriyle koalisyonda köşe kapmaca furyasını açık etti.

"YENİ BAKANLIKLAR AÇILACAK' HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI AYRILACAK"

Türkiye'nin en önemli bakanlıklarını parça pinçik etmek isteyen masanın çekişmesini özetleyen sözler sarf eden Erhan Usta, yeni bakanlıklar açmayı planladıklarını belirterek Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın ayrılmasını planladıklarını belirtti.

"ÖNCE ORTAK ADAY DAHA SONRA KADRO VE BAKANLIKLAR"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Usta, "Her siyasi partinin devleti yönetme görevi üstlenildiğinde çalışacağı ekibi için kafasında mutlaka bir şeyler oluşacaktır. Zaten ekipler çalışıyor. Ama şu anda o aşamada değil işler. Önce ortak aday çıkacak daha sonra kadro ve bakanlıklar... Mesela yeni bakanlıklar da öngörüyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığı ayrılmasını öngörüyoruz. Bunun gibi hususlar var. O da artık genel başkanların takdiri." dedi.

6'lı ittifakta yeni kriz! İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta’dan 'Hazine ve Maliye'yi ayırırız' çıkışı ile ilgili etiketler İYİ Parti