Yaşam |

600 kişi linç etti! Evini basıp, taş ve palalarla paramparça ettiler

Honduras’ta bir İtalyan vatandaşı 600 kişi tarafından linç edildi. Dehşet verici olayda evi basılan İtalyan; taş, sopa ve palalarla paramparça edildi. Gözü dönen kalabalık adamın evini ve arabasını da yaktı.

Dehşet verici olay, Honduras’ın güneyinde yer alan Santa Ana de Yusguare kasabasında meydana geldi.

Yaklaşık 600 kişilik kalabalık bir grup, İtalyan vatandaşı Giorgio Scanu'nun Santa Ana de Yusguare kasabasındaki Los Mangos Mahallesi’nde bulunan evine girdi. Scanu'yu taş, sopa ve palalarla linç eden öfkeli kalabalık, Scanu’nun evini ve aracını da ateşe verdi. Honduras’ta yaşayan İtalyan vatandaşı Scanu’nun bir soygunun intikamını almak için komşusunu öldürmekle suçlandığı iddia edildi.

SORUŞTURMA EKİBİ KURULACAK

Honduras Güvenlik Sekreterliği yaptığı açıklamada, Los Mangos Mahallesi’nde yüzlerce silahlı kişinin Scanu'yu evine girerek, öldürdüğü bilgisini doğruladı. Honduras Ulusal Polisi ise İtalyan vatandaşını kurtarmak için müdahale etmeye çalıştıklarını ancak gözü dönmüş kalabalığın emirlere uymadığını ifade etti. Honduras Polisi Genel Müdürü Orbin Galo, olayı araştırmak ve sorumluları yakalamak için bir soruşturma ekibi kurulmasını emretti.

Sitene Ekle