Yaşam

6 yaşındaki çocuk 5 metrelik kuyuya düştü

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde oturan küçük bir çocuktan acı haber geldi. Ailesiyle dedesini ziyarete giden 6 yaşındaki Yağız Memiş, evin önünde oynadığı sırada ortadan kayboldu. Saatlerce küçük çocuğu arayan ailesi onu 5 metre derinliğindeki su kuyusunda buldu ama artık çok geçti.

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde oturan ve ailesiyle birlikte bir süre önce kırsal Akörençarşak Mahallesi'ndeki dedesini ziyarete gelen Yağız Memiş, dün saat 14.00 sıralarında eline aldığı sopayla evin önünde oynamaya başladı. Bir süre sonra Yağız'ın evin önünde olmadığını fark eden ailesi çevrede aramalara başladı.

Yaklaşık 3 saat süren arama sonucu Yağız'ın elinde oynadığı sopanın evin yakınında 5 metre derinliğindeki suyu kuyusunun kenarında olduğu görüldü. Bunun üzerine halat yardımıyla kuyuya inen aile fertleri Yağız'ı hareketsiz halde buldu. Kuyudan çıkartılan Yağız, ihbar üzerine çağrılan ambulansla Kulu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yağız, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Yağız'ın öldüğünü öğrenen ailesi ve yakınları hastane önünde sinir krizi geçirdi.

DHA

Sitene Ekle

Yorumlar