Koronavirüs |

6 sağlıkçı daha korona kurbanı oldu

Tam bir yıldır koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları ilk günden bu yana yanlarındaki arkadaşlarının birer birer ölümlerine tanık olarak büyük bir acı yaşıyor. Gün geçmiyor ki, sağlık sektöründen koronavirüs nedeniyle acı bir haber daha gelmesin. Sadece bugün yaşanan vefatlar bile sağlıkçıların içinde bulunduğu durumu ortaya koymaya yeter. Son 24 saatte 2 doktor, bir hemşire, 1 cerrahi teknisyeni ve 2 hastane görevlisi Kovid-19 nedeniyle vefat etti. Sağlıkçıların acıları katmerlendi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Türkiye'de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz mart ayında görüldü. O tarihten bu yana sağlık sektörü yüzlerce ferdini virüsle verilen mücadelede kaybetti.

Salgında Türk insanın daha az kayıp yaşaması için canlarını tehlikeye atan başta doktor ve hemşireler olmak üzere sağlık çalışanları bu çabalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Korona aşıları belki onların elini de rahatlatacak ama toplumsal bağışıklık sağlanmadan sağlık çalışanlarının canları pahasına verdiği bu mücade de sürecek. 

Ve muhtemelen bugün olduğu gibihiç istemesek de yarın da sağlıkçılar koronaya kurban verecek. 

Bugüne gelince, 2 doktor, 1 erkek hemşire ve emekliliğe hazırlanan bir hastane görevlisi artık aramızda değil. 

Kadir Saldız-Hemşire

 

ERKEK HEMŞİRENİN HAZİN ÖLÜMÜ!

Mersin Tarsus Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan, evli ve üç çocuk babası Kadir Saldız (40), nöbeti teslim ettikten sonra, sabaha karşı “ben biraz dinleneceğim” diyerek uzandığı kanepede yaşamını yitirdi.

Ölen erkek hemşirenin daha sonra yapılan korona virüsü testinin pozitif olduğu ortaya çıktı.

Talihsiz hemşirenin arkadaşları, Kadir Saldız'ın ölümü üzerine bir basın açıklaması yayımlayarak "Kronik hastalığı olanlara ve kanser geçmişi olan veya tedavi olanlara derhal idari izin verilmelidir." dediler.

Ayrıca vefat eden hemşirenin lempoma tedavisi gördüğü ifade edildi.

KOVİD-19 KURBANI SAĞLIK ÇALIŞANLARI

Öte yandan çeşitli illerde, koronavirüs nedeniyle 2’si doktor, 4 sağlık çalışanı daha yaşamını yitirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürü ve Adana Tabip Odası Denetleme Kurulu Üyesi Dr. Levent Cemal Güngör Kovid-19 nedeniyle vefat etti.

Dr. Levent Cemal Güngör

 

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ise Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Murat Uludoğan (53), da koronavirüs nedeniyle vefat eden bir başkan doktor oldu. 

Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Murat Uludoğan

 

HASTANENİN TEMİZLİK İŞÇİSİ EMEKLİLİĞİNİ GÖREMEDİ!

Mersin Özel Su Hastanesi'nde Ameliyathane Cerrahi Teknisyeni, iki çocuk babası Ramazan Ak (45) da salgının kurbanlarından.

Ramazan Ak-Ameliyathane Cerrahi Teknisyeni

 

Hayatını kaybeden bir başka sağlık çalışanı ise Samsun Bafra Devlet Hastanesi'nde görevli olan Temizlik İşçisi Önder Büyük.

Önder Büyük-Temizlik İşçisi

 

Büyük, iki haftadan beri tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Önder Büyük-Temizlik İşçisi

 

Evli ve iki çocuk babası işçinin, emekliliğine 10 ay kaldığı öğrenildi.

Trabzon Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nde Acil Servis Hasta Kayıt Memuru Hakkı Durna da 52 yaşında koronavirüse yenildi. 

Hakkı Durna-Hastane Kayıt Memuru

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Darıca Başkanlığı, Darıca Grup Amirliği Personeli Behçet Yıldırım’ında virüs nedeni ile erken yaşta vefat etti. 

Behçet Yıldırım-İtfaiye görevlisi

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.