Gündem |

6-7 Ekim katliamının yıl dönümünde büyük skandal!

FOX TV ekranlarında bugün büyük bir skandal daha yaşandı... İsmail Küçükkaya, eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın başrolünde olduğu 6-7 Ekim katliamının yıl dönümünde Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı stüdyoda konuk etti! Başak Demirtaş yayında "Kızlarım babalarına sarılamıyor" diyerek olaylar sırasında katledilen Yasin Börü'nün kemiklerini sızlattı...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

O dönem genel başkanlığını Selahattin Demirtaş'ın yaptığı HDP'nin çağrısı üzerine 6-7 Ekim 2014'te terör örgütü PKK yandaşlarının 35 ilde gerçekleştirdiği saldırılarda 2 polis şehit olmuş, 16 yaşındaki Yasin Börü'nün de aralarında bulunduğu 37 kişi hayatını kaybetmişti.

Kanlı saldırıların dönümünde, yaşanan acılar hafızalarda yeniden canlanırken FOX TV, Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı ekranlara çıkarttı.

Programda 2016 yılından bu yana cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş ile 19 aydır açık görüş yapamadıklarını belirten Başak Demirtaş, korona virüsü salgını sürecinde görüşme sıklığının değiştiğini söyledi.

“Kızlarımız babalarına 19 aydır sarılamadılar. Artık keyfiyete dönüştü” diyen Başak Demirtaş, Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulunarak görüş hakkı sınırlandırılmasının ‘hiçbir açıklaması olmadığını’ söyledi.

Başak Demirtaş'ın, Yasin Börü'nün ölümünün 7. yıl dönümünde yaptığı bu açıklamalar kamuoyunda büyük tepki topladı. Sosyal medyada İsmail Küçükkaya ve FOX TV'ye çok sert eleştiriler yöneltildi.

Sitene Ekle