Yaşam

50 milyon dolarlık kumpasta FETÖ izleri!

İş adamı Fehmi Öztürk’ün şikayeti ile ortaya çıkan, 50 milyon dolarlık kumpas iddialarında, FETÖ izleri olduğu ortaya çıktı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Türkiye ve Romanya’da müteahhitlik yapan Fehmi Öztürk adlı iş adamı, adliye adliye dolaşarak mağdur olduğunu anlatmaya çalışıyor...

5 ADLİYEDE ŞİKAYETÇİ OLARAK HAKKINI ARIYOR!

Öztürk, başta Bakırköy Adliyesi olmak üzere Çağlayan, Anadolu Adliyesi, Büyükçekmece ile Küçükçekmece Adliyeleri’nde açtığı 11 noter ihtarnamesi, 30 şikayet ve 5 ceza davaları olmak üzere toplam 73 dava dosyalarıyla ortaya çıkan, toplam 50 milyon dolarlık kumpas iddialarında, FETÖ izlerinin olduğu ortaya çıktı.

SAVCILIĞA DİLEKÇE VEREREK “GERÇEKLER ORTAYA ÇIKSIN” DEDİ

İş adamı Öztürk’ün Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesine göre, dolandırıldıktan ve kumpasa getirildikten sonra ABD'de yayın yapan bir haber sitesi gibi gösterilen, https://usacomplaints.com/business-finance/1105541-banking-fraud.html
adlı bir haber sitesi kurdurulmuş. Ardından aynı siteden iş adamı Öztürk’ün dolandırıcı olduğuna dair sahte belgeler konulduğu öğrenildi.

50 MİLYON DOLARLIK KUMPASTA FETÖ İZLERİ

Bugüne kadar başına gelenleri ve iddialarını mahkemelere taşıyan iş adamı, FETÖ izlerini şöyle anlattı;

”Benim başıma örülen hadise çok iyi incelendiğinde, inanılmaz bir şekilde birbiri ardına sıralanmış, gerçek olmayan ama gerçekmiş gibi kurgulanan çeşitli kumpaslar var.

Bu son kumpasta, adının Ahmet Majid Mohamned Ali olduğunu söyleyen bir kişi, ABD'den yayın yapan bir haber sitesi görünümlü yerde, güya benim ve çocuklarımın dolandırıcı olduğunu belirten bir haber yaptırmış. Bu isimle haber yaptıran kişi, internet üzerinden yaptığı ingilizce paylaşımın, Türkçe çevirisini de ekleyerek bir de gerçek dışı anlattığı olaylarla alakalı hiçbir dayanağı olmayan, banka hesap dökümü paylaşmış. Bu kişinin yazmış olduğu öne sürülen yazıdaki iddiaların benimle uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok.

(Cihan Haber Ajansı eski yöneticisi Beytullah Demir)

“BANA SAHTE HABER SİTESİNİ SÖYLEYEN 2 YIL FETÖ'DEN YATMIŞ“

Ben ve eski ortağım Fırat Muşlu ile onun eski ortağı Ali Aydınlı ve Cihan Haber Ajansı eski Genel Müdür Yardımcısı olduğunu öğrendiğim Beytullah Demir’in, hakkımda çeşitli yerlerde dolandırıcı olduğuma dair iddialarını öğrendim. Bunun üzerine eski ortağım Fırat Muşlu’nun yanına zaman zaman gelen Beytullah Demir’i aradım. Kendisine 'Sen benim dolandırıcı olduğumu nereden biliyorsun?' diye sorduğumda, kendisi bana ”Bunu ben söylemiyorum. Uluslararası bir haber sitesinde yazıyor” diyerek bana, https://usacomplaints.com/business-finance/1105541-banking-fraud.html adlı haber sitesinin linkini attı.

“ROMANYA’DAN TEMİZ KAĞIDI ALARAK ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Bunun üzerine hakkımdaki iddialar için Romanya’ya giderek, herhangi bir suç duyurusu olup olmadığına dair bir dilekçe vererek, sabıka kaydı istedim. Bana Romanya’da, Beytullah Demir’in bana söylediği internet sitesinde yazıldığı gibi, dolandırıcı olmadığımın yanında, herhangi bir suç kaydımın da bulunmadığına dair temiz kağıdı aldım. Bu haber sitesi görünümlü dijital görünümlü sitede, hakkımdaki iftiraları yazdığı söylenen, Ahmet Majid Mohamned Ali adlı kişi için de adliyeye dilekçe vererek şikayetçi oldum.

“İŞ ADAMI ARKADAŞIM BENİ UYARARAK SAHTE HESABI ÇÖZDÜ”

Ben bu kişinin kim olduğunu araştırırken, araplarla iş yapan bir iş adamı arkadaşıma haber sitesi görünümlü dijital bir sitede yayınlanan banka defteri ile hesap numarasını yolladım. Bu iş adamı arkadaşım, bana Ahmet Majid Mohamned Ali adı kişinin hesap numarası bilgilerinin daha önce bir ticari işte kullanılması için yollandığını söyledi. Arkadaşım beni, bu kişinin pasaport bilgilerini de yollayarak, ”Böyle hesap ve böyle bir kişi yok. Bunlar bir yerlerden alınmış” diyerek uyardı.

“BENİ DOLANDIRICI DİYE İLAN ETTİKTEN SONRA VURDURACAKLAR VE SUÇU BAŞKASININ ÜZERİNE ATACAKLARDI"

Ben de ertesi günü savcılığa giderek bu haber sitesi olduğu iddia edilen digital platformdan ve Ahmet Majid Mohamned Ali adlı kişiden şikayetçi oldum. Ayrıca bana bunu söyleyen ve hakkımda asılsız iddialarda bulunan, yine FETÖ’den cezaevine girip 2 yıl hapis yattığını da öğrendiğim Bettullah Demir adlı kişiyi de tanık olarak dilekçede belirttim. Ben bu sitenin ve hakkımda yalan bilgileri yayan Fırat Muşlu ile Ali Aydınlı adlı kişilerin bu siteyi referans göstererek beni dolandırıcı olarak her yere konuşmalarından sonra şunu anladım.

 

“BANA BU YAPILAN TAM BİR FETÖ TAKTİĞİDİR”

Öğrendiğim kadarı ile beni dolandırıcılıkla suçlayanlar beni vurdurmak için daha önceden tetikçi tutmuşlar. Beni vurdurduktan sonra, 'Bu yurt dışında da birini dolandırmış. Bu yüzden vurulmuş. Bizimle alakası yok' diye algı çalışması yaparak benden kurtulmuş olacaklardı. Ama planları tutmadı. Bu tam bir FETÖ taktiğidir. Gerçekler elbette adalet önünde ortaya çıkacaktır” dedi.

BEYTULLAH DEMİR 2017'DE FİRAR ETMEK ÜZEREYKEN SINIRDA YAKALANMIŞTI

Cihan Haber Ajansı'nın satış ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Beytullah Demir 2017'de, Sarp sınır kapısından yurtdışına firar etmek üzereyken yakalanmış; hakkında 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Beytullah Demir'in, hakkında açılacak soruşturmalara karşı kendisini güvence altına almak için mal varlığını akrabalarına devrettiği ve yakalandığı sırada devrettiği firmalara ait vekâletnameler ve kaşelerin ele geçirildiği iddianamede yer aldı. Zaman'a kayyum atanmasından sonra ise buradaki müşterilerin Demir'in sahibi olduğu Optimist Medya'ya aktarıldığı tespit edilmişti.