Gündem

50 milyon dolarlık dolandırıcılıkta FETÖ taktikleri! Yalan habere İHA'yı alet ettiler

İstanbul’da 50 milyon dolarlık dolandırılıcığın mağduru işadamı Fehmi Öztürk, sosyal medyadan saldırıya uğradı. İşadamı için önce sahte sosyal medya hesabı açarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretler yazdılar. Sonra da İhlas Haber Ajansı mahreci ile bir çete lideri olduğu ve cezaevine girdiği şeklinde haber yaptılar.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İstanbul’da ortakları tarafından 50 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden işadamı Fehmi Öztürk’e yönelik, sahte sosyal medya hesabı üzerinden FETÖ taktiği saldırılar yapıldığı ortaya çıktı.

SAHTE HESAP AÇIP, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A HAKARET ETTİLER

İlk önce işadamı Fehmi Öztürk adına sahte Twitter hesabı açtılar. Daha sonra bu hesaptan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret mesajları attılar. Hesabı açan şahıslar, hakim ve savcıları tehdit etmekle kalmadı, işadamının cep telefonunu da yayınladılar.


İFADE VERMEK ZORUNDA KALDI

Sosyal medya saldırısıyla karşı karşıya kalan işadamı Öztürk, sahte sosyal medya hesabı nedeni ile önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kamu Güvenliği Bürosu polisine, sonra da Çağlayan Adliyesi’nde savcılığa ifade vermek zorunda kaldı.

Öztürk verdiği ifadede, "Bu kesinlikle bana ait bir hesap değildir. Bu hesap bilgisinin tanımlı olduğu görünen mail hesabının baş harfi ile benim kullanmakta olduğum mail bilgileri kesinlikle benzerlik göstermemektedir. Ayrıca benim Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret etmem söz konusu olamaz. Bu hesabı açanların 2018 yılından itibaren halen davalarımızın sürdüğü Cuma İçten ve Fırat Muşlu isimli şahıslar ya da onların başlantılı olduğu kişiler olabileceğinden şüpheleniyorum. Ayrıca adıma bu hesabı açan şahısların bulunmasını istiyorum, kendilerinden davacı ve şikayetçiyim." dedi.

YALAN HABERE İHLAS HABER AJANSI'NI ALET ETTİLER

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi işadamı Fehmi Öztürk aynı gün, hakkında çıkan ve İhlas Haber Ajansı (İHA) mahreçli yalan ve uydurma bir haber ile karşılaştı.

İşadamı Öztürk’ün adı bu kez, "internet platformlarında online olarak hayali 'ürün' satıp paralarını aldıkları 'müşterileri' dolandıran şebeke lideri" olarak yazıldı. "Öztürk'ün 15 çete üyesi ile beraber çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı" iddia edilen habere bir de kaynak olarak İHA yazıldı. Sahte haberin detaylı, inandırıcı ve ustaca hazırlanması FETÖ taktiğini hatırlattı.

İŞADAMININ CEP TELEFONU YAYINLANDI

Öztürk'ün, adına açılan hesaplar nedeniyle ifade vermesinden ve çıkan sahte haberden sonra akşam saatlerinde yine sahte hesap üzerinden paylaşıma devam edildi. Bu kez işadamının kişisel bilgileri ve telefon numarası da açıkça paylaşıldı ve bu kez savcı ve hakimlere tehditler savuruldu.