Dünya

5 Türk denizci Fas karasularında gözaltına alındı!

Şüpheli bir teknedeki 5 Türk denizci Fas karasularında gözaltına alındı. Bolivya bandıralı bir balıkçı teknesinde seyahat eden ama yanlarında hiçbir balıkçılık ekipmanı bulunmayan 5 denizci, bu şüpheli durum yüzünden gözaltında.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Fas basını beş Türk denizcinin Fas karasularında gözaltına alındığını aktardı.

Beş denizcinin Bolivya bandıralı bir balıkçı teknesinde bulunduğu fakat teknede hiçbir balıkçılık ekipmanı olmaması nedeniyle şüphelenilerek gözaltına alındığı bildiriliyor.

İlk olarak dün Rue 20 haber sitesinde yer alan haber bugün de Marrakech Al-Aan sitesinde aktarıldı.

GEÇEN AYDAN BERİ TÜRK DENİZCİLER GÜNDEMDE

Rue 20 sitesi geçen ay da bazı Türk denizcilerin benzer bir şekilde gözaltına alındığını fakat bu olayların arkasında neyin olduğunun bilinmediğini yazdı.

BBC'nin haberinde, Layun kenti açıklarında yakalanan denizcilerin tekneyle birlikte El Marsa limanına götürüldüğü belirtiliyor.

Layun, Fas'tan bağımsızlığını ilan eden fakat Fas yönetiminde bulunan Batı Sahra'nın en büyük kenti.

Günün Videosu
Tunus eski Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in aldığı skandal kararların darbe olduğunu belirterek Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimini hatırlattı. Eski Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, "Biz de Türk halkı gibi bu darbeyi başarısızlığa uğratabiliriz. Onlar çok daha büyüğünü yendi" dedi.