Dünya |

42 yıldır beton tankın içinde tutsak olan dünyanın en ünlü balinası Kiska, intihara kalkıştı!

Kanada'da hayvanat bahçesi zulmünü gözler önüne seren korkunç bir olay yaşandı. 42 yıl boyunca betondan bir tankın içinde insanları eğlendirmek için tutsak tutulan dünyanın en ünlü balinası kafasını defalarca duvara vurarak intihara kalkıştı. Kiska adı verilen balinanın 5 yavrusunun ve tüm arkadaşlarının öldüğü öğrenildi.

Kanada'da bulunan Marineland parkında 42 yıl boyunca beton bir tankın içinde yaşayan dünyanın en ünlü balinası, intihar girişiminde bulundu. 

 

5 YAVRUSU VE TÜM ARKADAŞLARI ÖLDÜ

Dünyada esaret altında tutulan son orka olarak bilinen Kiska, İzlanda'da 1979 yılında yakalanarak bugün bulunduğu tema parkı tarafından satın alınmıştı. 42 yıldır beton bir tankın içinde yaşayan 44 yaşındaki Kirka, 5 yavrusu ve tüm arkadaşları öldükten sonra son 10 yıldır yalnız olarak yaşıyor.

KAFASINI DEFALAR DUVARA VURURAK ÖLMEYE ÇALIŞTI

Eski bir eğitmen Phil Demers, balinanın kafasını yaşadığı akvaryumun duvarına defalarca vurarak intihar etmeye çalıştığı görüntüleri paylaştı. Demers paylaşımında, "Bu video 4 Eylül 2021'de çekildi. Hayvanların tutsak edilmesine karşı aktivistler MarineLand'e girdiler ve hayatta kalan son orka Kiska'nın kafasını duvara vurduğunu gördüler. Lütfen izleyin ve paylaşın. Bu zulüm sona ermeli" ifadelerini kullandı.

 

"KISKA'NIN PSİKOLOJİSİ BOZUK"

Kiska'nın psikolojisinin bozuk olduğunu da söyleyen Demers, paylaştığı başka bir videoda ise "Bu da başka bir açı. Bu tehlikeli ve kendine zarar verme davranışıdır. Kiska'nın psikolojisi bozuk" dedi.

Sitene Ekle