38. Bağımsız Ruh Ödülleri adayları belli oldu

Amerikan bağımsız sinemasının en iyilerine verilen Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards), bu yıl adaylarını açıkladı.

Amerikan bağımsız sinemasının en iyilerine verilen Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards), 1980 yılından bu yana sahiplerine verilmektedir. Bu yıl 38'incisi düzenlenecek olan 2022 Bağımsız Ruh Ödülleri adayları açıklandı.

38. Bağımsız Ruh Ödülleri adayları belli oldu

En çok adaylık elde eden filmlerde, sekiz adaylıkla "Everything Everywhere All At Once" başı çekerken, onu yedi adaylıkla "Tár" ve beş adaylıkla "Aftersun" izledi.

Darren Aronofsky imzalı "The Whale" ise tamamen göz ardı edildi. Filmin başrolü Brendan Fraser'ın bu yıl ödül sezonunun gözde oyuncularından olacağı tahmin ediliyordu, fakat Independent Spirit Fraser'ı aday göstermedi.

İşte 38. Independent Spirit Ödüllerinin tüm adayları:

En İyi Film

-Bones and All
-Everything Everywhere All At Once
-Our Father, the Devil
-Tár
-Women Talking

En İyi Yönetmen

-Todd Field | Tár
-Kogonada | After Yang
-Daniel Kwan & Daniel Scheinert | Everything Everywhere All At Once
-Sarah Polley | Women Talking
-Halina Reijn | Bodies Bodies Bodies

En İyi Başrol Performansı

-Cate Blanchett | Tár
-Dale Dickey | A Love Song
-Mia Goth | Pearl
-Regina Hall | Honk for Jesus. Save Your Soul.
-Paul Mescal | Aftersun
-Aubrey Plaza | Emily the Criminal
-Jeremy Pope | The Inspection
-Taylor Russell | Bones and All
-Andrea Riseborough | To Leslie
-Michelle Yeoh | Everything Everywhere All At Once

En İyi Yardımcı Rol Performansı

-Jamie Lee Curtis | Everything Everywhere All At Once
-Brian Tyree Henry | Causeway
-Nina Hoss | Tár
-Brian d’Arcy James | The Cathedral
-Ke Hey Quan | Everything Everywhere All At Once
-Trevante Rhodes | Bruiser
-Theo Rossi | Emily the Criminal
-Mark Rylance | Bones and All
-Jonathan Tucker | Palm Trees and Power Lines
-Gabrielle Union | The Inspection

En İyi Çıkış Yapan Oyuncu

-Frankie Corio | Aftersun
-Gracija Filipović | Murina
-Stephanie Hsu | Everything Everywhere All At Once
-Lily McInerny | Palm Trees and Power Lines
-Daniel Zolghadri | Funny Pages

En İyi Senaryo

-After Yang | Kogonada
-Catherine Called Birdy | Lena Dunham
-Everything Everywhere All At Once | Daniel Kwan, Daniel Scheinert
-Tár | Todd Field
-Women Talking | Sarah Polley

En İyi İlk Film

-Aftersun | Charlotte Wells
-Emily the Criminal | John Patton Ford
-The Inspection | Elegance Bratton
-Murina | Antoneta Alamat Kusijanović
-Palm Trees and Power Lines | Jamie Dack

En İyi İlk Senaryo

-Bodies Bodies Bodies | Sarah DeLappe, Kristen Roupenian
-Emily the Criminal | John Patton Ford
-Emergency | KD Dávila
-Fire Island | Joel Kim Booster
-Palm Trees and Power Lines | Audrey Findlay, Jamie Dack

En İyi Kurgu

-Aftersun | Blair McClendon
-The Cathedral | Ricky D’Ambrose
-Everything Everywhere All At Once | Paul Rogers
-Marcel the Shell with Shoes On | Dean Fleischer-Camp, Nick Paley
-Tár | Monika Willi

En İyi Sinematografi

-Aftersun | Gregory Oke
-Murina | Hélène Louvart
-Neptune Frost | Anisia Uzeyman
-Pearl | Eliot Rockett
-Tár | Florian Hoffmeister

En İyi Uluslararası Film

--Corsage
-Joyland
-Leonor Will Never Die
-Return to Seoul
-Saint Omer

38. Bağımsız Ruh Ödülleri adayları belli oldu ile ilgili etiketler Bağımsız Ruh Ödülleri