36 milyon takipçili ünlü fenomen Avrupa'nın aşı engeline takıldı! İstanbul'da mahsur kaldı!

YouTube hesabında 36 milyon abonesi bulunan Meksikalı fenomen Luisito Comunica, babasıyla Avrupa seyahati yapmak üzere aktarma için İstanbul Havaalanı'na geldi. Ancak babasının yaptırdığı Çin'in Sinovac aşısı, Avrupa tarafından onaylanmadığı için uçağa alınmadı. Planlarını değiştirmek zorunda kalan Comunica, bir süre Türkiye'de kalmaya ve daha sonra Sinovac aşısını kabul eden ülkelerden Sırbistan'a geçmeye karar verdi.

Ünlü sosyal medya fenomenlerinden Meksikalı Luisito Comunica, babası ile Avrupa'ya gitmek üzere ülkesinden uçağa binerek aktarma noktası olan İstanbul'a geldi. Ancak ikilinin seyahati "aşı" engeline takıldı.

"BİZİ RESMEN TOP GİBİ SEKTİRDİLER"

Comunica sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, babasının Çin merkezli Sinovac şirketinin ürettiği korona virüs aşısını yaptırdığı için uçağa binmesine izin verilmediğini söyledi. Comunica havalimanında çektiği videoda, "Çok talihsiz bir durum. Babamın Sinovac aşısı var ve Avrupa'ya seyahat için kabul etmiyorlar" ifadelerini kullandı. Durumu çözüme kavuşturana kadar Türkiye'de kalacaklarını dile sosyal medya fenomeni, "Yani Sinovac aşınız varsa bilin ki Avrupa'ya seyahat edemiyorsunuz" dedi. Comunica Avrupa'nın kendilerini kabul etmediklerini işaret ederek, "Bizi resmen top gibi sektirdiler" diye konuştu.

36 milyon takipçili ünlü fenomen Avrupa'nın aşı engeline takıldı! İstanbul'da mahsur kaldı!

TÜRKİYE'DE KALACAK

Luisito daha sonra paylaştığı videoda havaalanında birçok görevli ile görüştüklerini, bir görevlinin aşı problemi yaşamayacakları bir ülkeye seyahat etmeleri tavsiyesinde bulunduğunu ve Sırbistan'a geçmeye karar verdiklerini söyledi. Daha önce Türkiye'ye gelen ve Türkiye'yi çok beğendiğini dile getiren Comunica, babasının da Türkiye'yi tanımasını istediği için yolculuk planlarını değiştirdiklerini ifade etti. Bir süre Türkiye'de kalacaklarını dile getiren Comunica, daha sonra Sırbistan'a geçeceklerini söyledi.

"HER ŞEYE RAĞMEN BURADAYIZ, BENİM GÜZEL TÜRKİYE'M"

İstanbul gezisinde çektiği videosunda boğazdan geçerken müzik eşliğinde eğlendiği görülen Comunica paylaşımına, "Her şeye rağmen buradayız benim güzel Türkiye'm. Şimdi eğlenme zamanı" notunu düştü.

Şu anda Avrupa Birliği ülkelerine yalnızca Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson&Johnson aşılarından birini yaptıranların girişine izin veriliyor. Ancak İspanya gibi bazı üye ülkeler ise Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan Sinovac aşısını yaptıran yolcuların da ülkeye girişinin mümkün olduğunu belirterek söz konusu kişileri ülkeye kabul ediyor.

36 milyon takipçili ünlü fenomen Avrupa'nın aşı engeline takıldı! İstanbul'da mahsur kaldı! ile ilgili etiketler Korona Koronavirüs koronavirüs aşısı BioNTech sinovac Luisito Comunica