Koronavirüs |

3 sağlık çalışanı daha korona kurbanı

Koronavirüs 3 sağlık çalışanını daha hayattan kopardı. İzmir’in Urla ilçesinde aile hekimi olarak görev yapan Dr. Cengiz Çil, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Verem Savaş Dispanseri çalışanı Sururi Coşkun, Sivas’ta görev yapan Eczacı Bekir Mutlu, koronavirüs nedeniyle vefat etti.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen meslek grubu kuşkusuz en çok sağlık çalışanlarını vurdu.

Bir yandan virüsle mücadele eden, bir yandan da hastaları hayatta tutmak için çaba harcayan sağlık çalışanları bu süreçte birçok kayıp verdi.

Korona son olarak 3 sağlık çalışanını daha hayattan kopardı.

İzmir'in Urla ilçesinde aile hekimi olarak görev yapan Dr. Cengiz Çil, Kovid-19 nedeniyle vefat etti.

İzmir’in Urla ilçesinde 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde Aile Hekimi olarak görev yapan Dr. Cengiz Çil'in vefatını İzmir Tabip Odası duyurdu. Çil, 17 Kasım Salı günü Denizli'nin Acıpayam ilçesinde toprağa verilecek.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından olan ve gönüllü olarak pandemi çağrı merkezinde görev yaptığı öğrenilen Sururi Çoşkun bir süre önce virüse yakalandı.

Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine evinde ilaçlarını alarak tedavi görmeye başlayan ve kendini izole eden Sururi Çoşkun akşam saatlerinde vefat etti.

Çoşkun'un ölüm haberiyle yıkılan sağlık çalışanları haberi sosyal medyada ''maalesef bir sağlık çalışanı daha Covit-19'dan vefat etti" ifadesiyle duyurdu.

Coşkun’un Kahramanmaraş Yenişehir Devlet Hastanesi eski Müdürü (Eski SSK Kahramanmaraş Hastanesi) olduğu öğrenildi.

TTB: ÖLÜYORUZ YÖNETEMİYORUZ

Vefat eden bir diğer sağlıkçı ise Sivaslı Eczacı Bekir Mutlu'ydu.

Türk Tabipleri Birliği Eczacı Bekir Mutlu’nun Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini açıladı.

TTB paylaşımında, “Ölüyoruz, yönetemiyorsunuz” ifadelerine yer verdi.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.