Yaşam |

3 kişi hayatını kaybetmişti: Bakan Soylu, Niğde'deki feci kazanın nedenini açıkladı!

Adana'daki AK Parti Gençlik Şöleni'nden dönen gençleri taşıyan yolcu otobüsü sabah saatlerinde Niğde'de devrildi. Kazada üç kişi hayatını kaybederken 41 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Soylu, "İlk belirlemelere göre şoför uyuduğu için kaza meydana geldi." dedi.

Adana'daki AK Parti Gençlik Şöleni'nden Konya'ya dönecek gençleri taşıyan yolcu otobüsü, Adana-Niğde Otoyolu Güney köyü yakınlarında sabah saatlerinde kontrolden çıkarak şarampole devrildi.

Kazada, üç kişi hayatını kaybetti, 41 kişi de yaralandı. Yaralılar, bölgedeki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

BAKAN SOYLU: ŞOFÖR UYUDUĞU İÇİN KAZA MEYDANA GELDİ

Kaza ile ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kazanın nedenini de açıkladı.  Bakan Soylu, "İlk belirlemelere göre şoför uyuduğu için kaza meydana geldi." dedi. 

Yaralıları ziyaret eden ve sağlık durumları hakkında bilgi alan Bakan Soylu, hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

"Niğde Valimiz, İl Sağlık Müdürümüz, emniyet ile jandarma görevlilerimiz ve bütün arkadaşlarımız, akabinde ambulanslarla hastaneye sevkler başlatılmıştır. 44 evladımızın öncelikle hem Niğde Bor Devlet Hastanesi, hem Niğde Devlet Hastanesi ardından da bir bölümü de Konya Ereğli Devlet Hastanesi'ne sevkleri gerçekleştirildi. 18 kardeşimiz Konya Ereğli Devlet Hastanesi'nde, diğerlerinin de Niğde Bor ve Niğde Devlet Hastanesi'ne sevkleri gerçekleştirildi.

Kaza yerinde 2 tane kardeşimizi kaybettik, hastaneye sevkinde de yine bir kardeşimizi de kaybettik. Ereğli'deki 12 kardeşimiz Konya'daki Şehir Hastanesi'ne getirildi ve onları taburcu ettiler. 6 kardeşimizin hala tedavileri devam ediyor. Şuanda Kayseri'deki Erciyes Üniversitemize 1 kardeşimiz sevk edildi, 1 kardeşimiz Konya'da yoğun bakımda, 3 kardeşimiz de burada yoğun bakımda. Yani 5 kardeşimiz yoğun bakımda, 28 kardeşimiz gözlem altında. Diğerlerinde bir hayati tehlike söz konusu değil. Yoğun bakımdakileri de bütün imkanlarla beraber doktorlarımız takip ediyor.

Kazanın şoförün uyumasından kaynaklandığı, şoförün ilk verdiği beyanda ortaya çıkıyor. Elbette ki acımız büyük. Sabah kaza olur olmaz gerek ben gerek Erkan Bey, cumhurbaşkanımızı bilgilendirdik. Bu saatten itibaren de birçok kez kendilerine bilgi arz ettik. Sayın cumhurbaşkanımızın da bu konudaki üzüntülerini, genç kardeşlerimize, dava arkadaşlarımıza, her birinden gelecek adına ailelerimizin ve bizlerin ümit beslediği bu arkadaşlarımızı Allah cennetiyle buluştursun. Allah rahmet eylesin. Hem milletimizin başı sağ olsun, hem parti gençlik kollarımızın başı sağ olsun hem de aileleri ve yakınlarının başı sağ olsun. Allah böyle bir acıyla da kimseyi sınamasın."