Koronavirüs

3. doz Sinovac aşısından sonra 10-20 kat antikor artışı!

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tüfek, Sinovac ile yapılan hatırlatma dozlarının Faz 2 çalışmalarının sonuçlandığını açıkladı. Prof. Dr. Tüfek, 3. doz Sinovac'ın etkinlik oranının yüksek olduğunu ifade ederek vücutta gerekli antikor düzeyini oluşturduğunu söyledi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tüfek'ten 3.doz Sinovac ile yapılan hatırlatma aşısı sonucuna ilişkin müjdeli haber geldi. Tüfek, vücudun gerekli antikoru oluşturduğunu ve çalışma sonuçlarının oldukça iyi olduğunu söyledi.

Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Tüfek şu ifadeleri kullandı;

"2 doz Sinovac yapılanlara 3. doz Sinovac (hatırlatma) yapılmasının Faz 2 çalışmasının sonuçları açıklandı. Sonuçlar oldukça iyi, aşıdan 15 gün sonra 10-20 kat antikor artışı gözleniyor. Gerçek yaşam verilerini de bekliyoruz"

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.