Spor |

24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları'nda Erkek ve Kadın Milli Takımlarımız şampiyon oldu

Brezilya'da devam eden 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları'nda Kadın Voleybol Takımı, finalde İtalya'yı 3-1 yenerek olimpiyat şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, altın madalya kazanarak olimpiyat şampiyonu olan İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı'nı tebrik etti. Olimpiyatta Erkek Voleybol Milli takımımız da finalde Ukrayna’yı 3-0 mağlup ederek şampiyon oldu.

Brezilya'da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları'nda (Deaflympics) Kadın Voleybol Milli Takımı, İtalya'yı 3-1 yenerek tarihinde ilk kez şampiyon oldu.

 Final maçında ay-yıldızlılar, İtalya ile karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında oldukça üstün bir performans sergileyen milliler, İtalya'yı 3-1 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

ALTIN MADALYALAR PEŞ PEŞE!

Öte yandan 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Erkek Voleybol Milli Takımımız da finalde Ukrayna’yı 3-0 mağlup ederek şampiyon oldu.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN TEBRİK MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları'nda (Deaflympics) altın madalya kazanarak olimpiyat şampiyonu olan milli takımı tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, yayımladığı tebrik mesajında, "Brezilya'nın Caxias do Sul kentinde düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları'nda İtalya'yı mağlup ederek altın madalya kazanan Türkiye İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı'mızı yürekten tebrik ediyorum. Harika bir performans gösteren milli voleybolcularımızı tek tek kutluyor, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Sitene Ekle