Popüler Haberler |

23 Nisan'da iş yerleri tatil mi? 2021 Cuma günü hastaneler, bankalar, PTT açık mı?

23 Nisan'ın resmi tatil olup olmadığını araştıran vatandaşlar '23 Nisan’da iş yerleri tatil mi' sorusuna cevap aradı. Koronavirüsün gölgesinde kutlanacak olan 23 Nisan Cuma gününde hastaneler, bankalar, PTT açık mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl 2021’de Cuma gününe denk gelmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan her yıl çeşitli etkinlikler kapsamında kutlanmaktadır.

Geçen senede olduğu gibi bu yılda devam eden koronavirüs salgını nedeniyle bir takım yasakların gelmesi de gündemin ilk maddelerinden birisi konumunda.

23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılması sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1924'te, bugünün Çocuk Bayramı olarak kutlanmasını söyledi. Ve böylece her sene 23 Nisan büyük bir coşku ve etkinlikler kapsamında kutlanmaya başlandı.

23 NİSAN RESMİ TATİL Mİ?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatildir. Bu sene 2021 yılında 23 Nisan Cuma gününde kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra okullar, hastaneler, bankalar ve PTT kapalıdır. Çalışmaya devam edecek özel kurumlar da ise çalışanlarına 23 Nisan için fazla mesai ücreti ödemek durumunda kalacaklardır.

23 Nisan’da PTT’ler, bankalar, okullar ve devlet daireleri kapalı olacak, hastaneler ise açık. 24 Nisan’da ise hastaneler, okullar, devlet daireleri, PTT’ler açık olacak.