23 Nisan'da hangi kurumlar tatil? İşte resmi tatil olan yerler...

23 Nisan'da hangi kurumlar tatil? 23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor. 23 Nisan dolayısıyla birçok kurumda resmi tatil ilan ediliyor. Vatandaşlar da internette 23 Nisan'da hangi kurumlar tatil, resmi tatil ilan edilen ve kapalı olan kurumlar hangileri sorularına yanıt arıyor. Konu hakkında detaylar haberimizde. Peki 23 Nisan'da hangi kurumlar tatil?

23 Nisan'da hangi kurumlar tatil? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ülkemizde yarın büyük bir bayram kutlanacak. 23 Nisan'da hangi kurumlar tatil, resmi tatil olan yerler nereler gibi sorulara yanıt aranıyor. Biz de bu konuyu sizler için inceledik ve haberimize ekledik. Peki 23 Nisan'da hangi kurumlar tatil? Resmi tatil olan yerler nereler? İşte 23 Nisan'da kapalı olan kurumlar ve tüm ayrıntılar...

23 Nisan'da hangi kurumlar tatil? İşte resmi tatil olan yerler...

23 NİSAN'DA HANGİ KURUMLAR TATİL?

23 Nisan Üniversiteler Tatil mi?
23 Nisan 2019 Salı günü Resmi tatil olması nedeniyle tüm yüksek öğrenime bağlı kamu ve özel üniversiteler tatile girmiş olacaktır.

Noter ve Trafik Tescil Kapalı mı?
Resmi tatil olması nedeniyle Noter işlemlerinin de yapılması mümkün değil Cuma son iş günü olup Salı gününe kadar kapalı olacaktır. Araç alım-satım ve bilumum tün noterlik işlemler yapılmayacaktır.

Hastaneler Açık mı?
23 Nisan Salı günü hastanelerde poliklinik hizmeti verilmeyecektir herhangi bir hastaneden randevu talebinizin olması halinde size salı günü için randevu verecektir. Acil servisler hizmet vermeye devam edecektir.

Tapu Müdürlüğü Kapalı mı?
Kamu kurumu olan tapu sicil müdürlükleri de kapalı olacaktır devir satış ev arsa deviri gibi işlemleriniz var ise bunu Salı yapmanız kurum kapalı olduğu için mümkün olmayacaktır.

Borsa (BIST) İşlemlere Açık Mı?
Borsa sabah ve öğleden sonra seansları açılmayacaktır.

Kargolar açık mı?

Kargolar hakkında resmi bir açıklama olmamakla birlikte geçtiğimiz yıllarda kargolar açık kalmış ve hizmet vermiştir.

2019 YILI RESMİ TATİLLERİ NELER?

01 Mayıs 2019 Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü
19 Mayıs 2019 Pazar Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
15 Temmuz 2019 Pazartesi Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü
30 Ağustos 2019 Cuma Zafer Bayramı
28 Ekim 2019 Pazartesi Cumhuriyet Bayramı Arefesi
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı

23 NİSAN ÖNEMİ NEDİR?

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Tüm dünyaya kardeşlik mesajlarının verildiği ve her türlü sorunun el ele, kardeşçe çözülmesi gerektiğinin hatırlatılması bakımından “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” çok büyük önem taşımaktadır. Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak önemli bir yer işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, yurtdışı temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda ve okullarımızda çeşitli etkinliklerle kutlanarak milli birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.
Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

23 Nisan'da hangi kurumlar tatil? İşte resmi tatil olan yerler... ile ilgili etiketler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan