Popüler Haberler |

23 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller

23 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller! Yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarının karşılamada öneme sahip olan evde bakım maaşı Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı 'nın çalışmaları arasında yer alıyor. İşte 23 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller! Detaylar haberimizde...

23 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller Hasta ve bakıma muhtaç hastalara ödenen evde bakım maaşları mayıs ayının gelmesiyle araştırılmaya başlandı. İşte 23 Mayıs evde bakım maaşı yatan iller! Detaylar haberimizde...

 EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı yattı mı? sorusuna yanıt bulmanın iki yolu bulunuyor. İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı sorgulama için Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar,SMS ile sorgulama gerçekleştiribiliyor.Sorgulamayaı yapmak için BAKIYE yazıp, 4747’e SMS göndermek gerekiyor. Mesaj gönderilmesi durumunda 1 sms ücreti operatörünüz tarafından alınır.

EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.