Popüler Haberler |

21 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller 2020!

21 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller hangileri merak ediliyor. Evlerinde bakıma muhtaç kişiler olan vatandaşlara verilen evde bakım parası için vatandaşlar araştırmalara başladı. İşte detaylar...

21 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller 2020! Evde Bakım maaşı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, bakımı gerekli ve bakıma ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla ödenmektedir. Maaşın hangi illerde yatırıldığını merak edenler araştırmalar yapmaya devam etmektedir. İşte, 21 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller 2020! Hasta bakım maaşı sorgulama! Detaylar haberimizde...

Evde bakım maaşı sorgulama 2019 - Ekonomi haberleri

21 AĞUSTOS EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER 2020!

21 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller henüz belli olmadı. Belli olduğu takdirde haberimizden takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

EVDE BAKIM MAAŞI 2020 YILINDA NE KADAR OLDU?

Yeni yılda, memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 yaş aylığı, engelli yardımı, engelliler için evde bakım parası başta olmak üzere tüm sosyal yardımlar zamlandı. Sosyal yardımlarda yüzde 5.49 oranında artış yapıldı.

2020 yılında evde bakım maaşlarına zam geldi. 2019 yılında 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 2020 yılında 1.460 liraya yükseltildi.

Ücretsiz maaş desteği başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları ...

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri, 

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ başvuru yapılıyor.