Popüler Haberler

2021 YKS tercihleri ne zaman bitecek? 2021 YKS tercih tarihleri!

2021 YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversite tercih işlemleri 5 Ağustos 2021'de başlamıştı. İstediği üniversiteye yerleşmeye hayali kuran binlerce aday YKS tercih işlemlerinin ne zamana kadar devam edeceğini ve tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla araştırıyor. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman bitecek? Ayrıntılar haberimizde...

Binlerce öğrenci 2021 YKS tercih işlemleri ile ilgili detayları merak ediyor. YKS tercihleri ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılıyor. Üniversite tercih sonuçları yine AİS üzerinden öğrenilebilecek. İşte, 2021 YKS tercih tarihleri!

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 tercih tarihlerini uzatma kararı aldık.

Yapılan değişiklikle birlikte öğrenci kardeşlerimiz 5 Ağustos’tan 20 Ağustos saat 23:59’a kadar üniversite tercihlerini yapabilecek. Her bir kardeşime hayırlı bir tercih dönemi ve başarılı bir üniversite hayatı diliyorum."

YKS 2021 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Tercih işlemlerinin süresi uzatıldığı için ÖSYM, YKS sonuçlarının ne zaman duyurulacağını henüz açıklamadı.