Gündem |

"2019'a giderken milletin boğazını sıkmak için gizli bir el devrede..." / VİDEO

Gazeteci Turgay Güler, Ülke TV'de hazırlayıp sunduğu "En sıradışı" adlı programda müthiş bir iddiayı gündeme getirdi. Cam filmi yasağını hatırlatan, hastanelerde son zamanlarda zulüm boyutuna varan bazı uygulamalar olduğunu belirten Güler hatırlatan Güler, "Gizli bir el vatandaşı bunaltmak için hastanelerde insanlara zulmetmeye başladı" dedi...

Gazeteci Turgay Güler Ülke TV'de hazırladığı programda ilginç ve bir o kadar da dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi.

Cam filmi yasağını eleştiren Güler, bu yasak ile esnafın ve vatandaşın tam da 2019 seçimlerine gidilirken canının sıkılmak istendiğini söyledi. Benzer bir durumun hastanelerde de yaşandığını hatta bunun insanlara zulme döneştüğünü ifade eden Güler "Bir el devrede" dedi sonra da "Devlet kurumlarında, kuruluşlarında, belediyelerde Fetö ya da ona benzer yapılar aktifler ve mücadele tarzlarını başka bir alana kanalize etmeye başladılar" iddiasında bulundu.

İşte Güler'in dikkat çeken o iddiası..

Güler bu iddiasının ardından hastanelerde yaşanan zulme varan davranışlar ve ayrımcı tutumlarla halkın içindeki öfkenin nasıl büyütülmek istendiğine dikkat çeken örnekleri anlattı..

Turgay Güler'in "Gizli bir el devrede" iddiası geçtiğimiz aylarda yaşanan MTV zammı tartışmasını hatırlattı. Yüzde 40 zam yapılacağı söyleminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girmiş ve zammın indirilmesini sağlamıştı.

Ancak MTV'de atılan geri adıma rağmen esnafı, halkı sıkıştıran Tapu'da, Maliye'de, sağlık kurumlarında yaşananlar, toplumsal şikayetleri büyütüp, yönlendirmeye çalışan birileri var iddiasını güçlendiriyor.