Popüler Haberler |

2018 Babalar Günü resimli kutlama mesajları! Anlamlı sözler...

17 Haziran'da kutlanacak olan Babalar Günü için geri sayım başladı. Her sene kutlanan özel günün yaklaşması ile herkes kutlama mesajları araştırmaya başladı. Heyecanlı bekleyişin sürdüğü gün için evlatlar resimli kutlama mesajlarını merakla araştırıyorlar. Peki 2018 Babalar Günü resimli kutlama mesajları nelerdir? Babalar günü anlamlı sözleri! Detaylar haberimizde...

Babalar Günü resimli kutlama mesajları nelerdir? Haziran ayına girilmesi ile birlikte Babalar Günü'ne kısa bir zaman kaldı. Geri sayımın başladığı şu günlerde evlatlar özel günü kutlamak için çeşitli mesajlar araştırıyorlar. Resimli mesajlar ile babalarını mutlu etmek istiyorlar.Peki 2018 Babalar Günü resimli kutlama mesajları nelerdir? İşte Babalar günü anlamlı sözleri! Merak edilen detaylar haberimizde...

2018 BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?
Babalar Günü, pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan özel bir gündür. Yani bu sene, 2018'de Babalar Günü, Haziran'ın 3. pazarına denk gelen 17 Haziran'da kutlanacak.

BABALAR GÜNÜ MESAJLARI


*Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla... Bir günümde değil her günümdesin...

*Baba sevgisini koru. O sevgiyi kesip atarsan Allah da senin mutluluk ışığını söndürür. Seni, seviyorum babacığım, dünyanın en iyi babasının günü kutlu olsun...

• Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek. Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım.

*Çok sevdiğim canım babacığıma kucak dolusu sevgilerimi sunar, Babalar Günü'nü kutlarım.
*Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

*Üzerime sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var seni çok seviyorum...

• Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günü kutlu olsun.

• Dün sana kızdıklarımı bugün ben yapıyorum baba. Çünkü aslında senin küçük bir kopyanım. Umarım senin kadar sevgi dolu olurum Babacığım.

• Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun.

• Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven babam, sana layık olmak için yaşıyorum. Babalar günün kutlu olsun.

• Dün, bugün ve yarın. Daima seni sevdim, hep seveceğim. Bizim ki bitimsiz, tanrısal bir sevgi. Babacığım babalar günün kutlu olsun.


• Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Babalar günün kutlu olsun.

• Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cesaret ve gözlerinden esaret aldığım günleri hep yaşamak isterim. Babalar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

• Başımızın tacı babalarımızın yaşam boyu mutlulukları temennisi ile babalar gününüz kutlu olsun.

Varlığıyla bize güven ve huzur veren biricik babalarımızın babalar günü kutlu olsun.

• Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

• Dünyadaki en büyük varlığım. Canım babam. Bu özel günde seni ne kadar sevdiğimi söylemek istedim. Babalar günün kutlu olsun canım babam...


• Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

• Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günü kutlu olsun.

Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

• Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım.

• Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım.

BABA

Biyolojik olarak baba, anneye sperm vererek bir çocuğun dünyaya gelmesinde rol alan erkek. Genlerin yarısı babadan gelir. Bununla birlikte "baba" tanımı sosyolojiden hukuğa, farklı alanlarda farklı şekillerde açıklanır.

Biyolojik babası tarafından terkedilen insanların genellikle kendilerini yetiştirenleri baba olarak kabul ettiği gözlenir. Anne ve baba boşandıktan sonra annenin yeni eşini baba olarak kabul edenler de olabilir. Dolayısıyla her birey kendi görüşleri yönünde insanları baba olarak kabul edebilir.

Pek çok ülkenin yasalarında çocuk babasını hiç tanımamış olsa bile, evlatlık verme gibi istisnalar dışında, biyolojik babanın sorumlulukları tanımlanmıştır. Ülkeden ülkeye değişecek şekilde her ay anneye nafaka ödeme, çocuğun bakımını üstlenme gibi sorumluluklar biyolojik babaya mahkeme kararı ile verilebilir. Korunmadan tek gecelik cinsel ilişkiye giren insanlar da bu tür sorumlulukları yasalar çerçevesinde almak zorundadır.

BABALAR GÜNÜ NASIL KUTLANMAYA BAŞLANDI?
Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, babalar için tıpkı Anneler Günü gibi özel bir günü olması gerektiğini düşünüyordu. Bunun nedeni Sonora Smart Dodd'un babasının altı çocuğu tek başına büyütmesiydi. Dodd bunun üzerine babasının doğum günü olan 5 Haziran'ı Babalar Günü olarak kutlama çalışmalarına başlasa da yetişmez ve kutlamalar Haziran ayının üçüncü Pazar gününe ertelenir. İlk Babalar Günü kutlaması Washington'un Spokane şehrinde 19 Haziran 1910 tarihinde kutlanır. 1924 yılında ise dönemin ABD Başkanı Calvin Coolidge Babalar Günü kutlamalarını destekler. Bu tarihten yıllar sonra 1966 yılında dönemin ABD Başkanı Lyndon Johnson her yılın Haziran ayının üçüncü Pazar gününü Babalar Günü olarak kutlanacağına dair bir bildiri yayınlar. 1972 yılında ise Babalar Günü başkan Richard Nixon'ın imzasıyla yasalaşır ve ABD'de resmi tatil ilan edilir. Katolikler ise Babalar Günü olarak farklı bir tarihi kutlarlar. Onlar bu kutlamayı dini açıdan ele alıp Hristiyanlık peygamberi İsa'nın babası anısına, Mart ayının 19. gününü St. Joseph Günü adı altında babalarına armağan etmektedirler.