20 yıllık 'kız kaçırma' kavgasında 8 kişi yaralandı

Diyarbakır'da 20 yıl önce aynı mahallede oturan akraba iki aile arasında 'kız kaçırma' meselesi, husumetli ailelerin karşı karşıya gelmesi sonucu yıllar sonra bıçaklı kavgaya dönüştü. Her iki taraftan da 8 kişi bıçaklanarak yaralandı. Jandarma köye giriş çıkışları kapattı.

Diyarbakır'ın Hani ilçesi kırsal Anıl Mahallesi'nde, 20 yıl önce aynı mahallede oturan akraba iki aile arasında 'kız kaçırma' meselesiyle sorun yaşandı. Akraba ve husumetli iki aile bugün karşı karşıya gelmesi sonucu yaşanan sözlü tartışma, bıçaklı kavgaya dönüştü.

Yakınlarının da kavgaya dahil olmasıyla akraba her iki aileden de toplam 8 kişi bıçaklanarak yaralandı. İhbarla olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından kent merkezine sevk edildi.

Taraflardan 5 kişi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 3 kişi ise Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma, olay yerinde çalışma yaparken ayrıca, köyün giriş ve çıkışları kapatıldı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis de hastane önünde güvenlik önlemi aldı.

DHA

20 yıllık 'kız kaçırma' kavgasında 8 kişi yaralandı ile ilgili etiketler Diyarbakır kız kaçırma kavgası 20 yıllık husumet

Sitene Ekle