Popüler Haberler

20-21 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu yasakları geri mi dönüyor? Bilim Kurulu tavsiyesi...

20-21 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Vaka sayılarındaki artış ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın temkinli açıklamaları sonrası hafta sonu yasaklarının geri dönebileceği konuşuluyor. Yaklaşık 3 ay boyunca hafta sonu ve resmi tatillerde uygulanan sokağa çıkma yasağı son iki haftadır uygulanmıyordu. Peki 20-21 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Bilim Kurulu tavsiyesi verdi mi? Merakle beklenen detaylar haberimizde...

20-21 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son birkaç gündür vaka sayılarındaki artış sonrası uyarılarda bulunması ve tedbir kararları açıklaması sokaktaki vatandaşın aklına sokağa çıkma yasaklarını getirdi. Son iki haftadır hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmazken hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınmış bir kararı daha sonrası iptal edilmiş vatandaşlara hafta sonu sokağa çıkma izni vermişti. Peki vaka sayılarındaki tırmanış hafta sonu yasaklarını geri getirir mi? Detaylar haberimizde...

20-21 HAZİRAN HAFTA SONU YASAK OLACAK MI?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı henüz açıklanmadı. 2 Haziran'da günlük pozitif hasta sayısı 786 kişi olurken, en son açıklanan 14 Haziran günlük pozitif hasta sayısı ise 1562 kişi oldu. Günlük corona virüsü hastalığını kapan vatandaş sayısının hızla artması, hafta sonu yasakların tekrardan olabileceği olarak yorumlandı.

BİLİM KURULU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI TAVSİYESİ VERDİ Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında periyodik olarak toplanan Bilim Kurulu, 20-21 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağına dair henüz herhangi bir şekilde tavsiye niteliğinde bir karar almadı.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Corona virüsü ile ilgili alınan kararlar, haftalık olarak yapılan kabine toplantısı sonrasında açıklanıyor. Uzun süre video konferans yöntemi ile yapılan kabine toplantısı, geçtiğimiz hafta ilk kez yüz yüze yapılmıştı. Bu haftaki kabine toplantısının ise bugün veya yarın yapılması bekleniyor.

 

Yorumlar