Popüler Haberler |

2 Nisan evde bakım maaşı yatan iller 2020! Hasta bakım maaşı sorgulama!

2 Nisan evde bakım maaşı yatan iller 2020! Evde bakım parası yatan iller, Nisan ayının ilk günlerinde en fazla araştırılan konuları arasında yer alıyor. Evde bakım maaşının yatıp yatmadığını merak edenler arama motorlarından araştırmalar yapmayı sürdürmektedir. Gerçekleştirilen zam ile evde bakım maaşı, bin 384 liradan, bin 457 liraya çıktı. İşte, 2 Nisan evde bakım maaşı yatan iller 2020! Hasta bakım maaşı sorgulama! Detaylar haberimizde...

2 Nisan evde bakım maaşı yatan iller 2020!  Evde Bakım maaşı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, bakımı gerekli ve bakıma ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla ödenmektedir. Evde bakım maaşları şehirlere göre farklı günlerde hesaplara yatırılabilmektedir. Maaşının yatıp yatmadığını öğrenmek isteyenler araştırmalar yapmaya başladı. İşte, 2 Nisan evde bakım maaşı yatan iller 2020! Hasta bakım maaşı sorgulama! Detaylar haberimizde...

Evde bakım maaşı yatan iller listesi! Evde bakım parası yatan ...

2 NİSAN EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER!

Evde bakım maaşları, Bakanlık tarafından il il yatırılıyor. 2 Nisan 2020 tarihi itibarıyle henüz hiçbir ilde evde bakım maaşları yatırılmadı. Ödemelerin önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. 

EVDE BAKIM MAAŞI 2020 YILINDA NE KADAR OLDU?

Yeni yılda, memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 yaş aylığı, engelli yardımı, engelliler için evde bakım parası başta olmak üzere tüm sosyal yardımlar zamlandı. Sosyal yardımlarda yüzde 5.49 oranında artış yapıldı. 

2020 yılında evde bakım maaşlarına zam geldi. 2019 yılında 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 2020 yılında 1.460 liraya yükseltildi.

26 Mart evde bakım maaşı yatan iller! Sorgulama ekranı Van Haber

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:

 

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa ‘İlçe Müdürlüklerine’ başvuru yapılıyor.