Yaşam |

2 çocuğunun gözü önünde uyuşturucu kullanmıştı! O anne gözaltına alındı!

Konya'da 4 arkadaşıyla birlikte biri 5 diğeri 7 yaşındaki iki çocuğunun gözü önünde uyuşturucu kullandı. Skandalın görüntüleri sosyal medyada yayılınca Sema E. ve 3 arkadaşı gözaltına alındı. Diğer arkadaş için ise arama çalışmaları devam ediyor.

Konya'da İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri 2'si kadın 5 kişinin 2 çocuğun yanında uyuşturucu kullanılmasına yönelik görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine çalışma başlattı.

GÜNLÜK KİRALIK EVDE AKILALMAZ ANLAR

Görüntülerin 1 yıl önce Selçuklu ilçesi günlük kiralık bir evde çekildiğini belirleyen polis, görüntülerdeki kişinin anne Sema E. çocukları E.E. ve S.E. ile arkadaşları Ülkü C., Kasım D., Turan A. ve Harun D. olduğunu saptadı.

ÇOCUKLAR GÖZALTINA ALINDI

Ardından görüntüleri çeken Sema E., arkadaşları Ülkü C., Kasım D., Turan A. evlerinde gözaltına alındı. Sema E.'nin 2 çocuğu da devlet koruması altına alınıp, çocuk yuvasına yerleştirildi. Turan A.'nın evinde ise 2 gram metamfetamin ve 2 gram esrar maddesi ele geçirildi. Harun D.'nin de yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Gözaltına alınan Sema E., Ülkü C. ve Kasım D. 'uyuşturucu madde kullanma' suçundan, Turan A. ise 'uyuşturucu madde ticareti yapma' suçundan adliyeye sevk edildi.