174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı!

Endonezya'da bir futbol müsabakası sırasında polisin arbedeyi durdurmak için göz yaşartıcı gaz kullanmasının ardından meydana gelen izdihamda 174 kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın konuştuğu korkunç olayda hastaneden yeni görüntüler geldi. İşte dehşeti gözler önüne seren o anlar...

Endonezya'nın Java eyaletine bağlı Malang'ta Endonezya ligi maçında Arema ve Persebaya Surabaya takımları karşı karşıya geldi. Arema evinde oynadığı maçta rakibine 3-2 yenilince, binlerce taraftan bir anda sahaya daldı.

POLİSİN MÜDAHALESİ FELAKETE NEDEN OLDU

Rakip takım oyuncuları koşarak sahanın dışına kaçtı. Bazı Arema oyuncuları taraftarların saldırısına uğradı. Polis, sahaya giren taraftarlara cop ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası taraftarlar sahanın dışına kaçmaya başladı. Yaşanan izdihamda 174 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla da yaralı var.

 174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı! - Resim : 2

FEDERASYON, GÜVENLİK GÜÇLERİNİ SORUMLU TUTTU

Endonezya Futbol Federasyonu, olaylarla ilgili soruşturma başlatılacağını duyurdu. Federasyon can kayıplarından, taraftarlara sert müdahalede bulunan güvenlik güçlerini sorumlu tuttu. Olayın ardından Endonezya'da ligler bir hafta ertelendi.

174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı! - Resim : 3

174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı! ile ilgili etiketler Endonezya futbol maç Hastane müsabaka izdiham

Sitene Ekle