Popüler Haberler |

15 Temmuz yarın noter ve eczane açık mı?

15 Temmuz yarın noter ve eczane açık mı? 3 yıl önce 15 Temmuz tarihinde Türkiye siyasi tarihinin en ağır darbe girişimlerinden birisini yaşadı. Milletimiz hain girişime tek yürek olarak karşılık verdi ve büyük cesaret örneğinde bulundu. Önemli günün yıl dönümünün resmi tatil olması nedeniyle devlet dairelerinin durumu merak ediliyor. 15 Temmuz yarın noter ve eczane açık mı? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Detaylar haberimizde...

15 Temmuz yarın noter ve eczane açık mı? Milletimiz hain girişime tek yürek olarak karşılık verdi ve büyük cesaret örneğinde bulundu. Önemli günün yıl dönümünün resmi tatil olması nedeniyle devlet dairelerinin durumu merak ediliyor. 15 Temmuz yarın noter ve eczane açık mı? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. 3 yıl önce 15 Temmuz tarihinde Türkiye siyasi tarihinin en ağır darbe girişimlerinden birisini yaşadı. Detaylar haberimizde...

15 TEMMUZ YARIN BANKALAR AÇIK MI?

15 Temmuz resmi tatil olduğundan dolayı bankalar o gün açık olmayacak. 15 Temmuz'da hastaneler açık olacak ancak bazı doktorlar resmi tatil dahilinde çalışmayacak. Ağırlıklı olarak nöbetçi doktorların bulunacağı hastanelerde bazı doktorlar olmayabilir.

15 TEMMUZ ECZANELER AÇIK MI?

15 Temmuz'da eczaneler resmi tatil kapsamında kapalı olacak ve yalnızca nöbetçi eczaneler hizmet verecek.

 15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, TBMM'de alınan karar niteliğinde resmi tatil olması kararlaştırılmıştır. 15 Temmuz 2016 yılından itibaren resmi tatil olarak ilan edilmiştir.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, geçtiğimiz dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde alınan karar doğrultusunda resmi tatil olarak ilan edilmişti.
TBMM'de 15 Temmuz tarihinin resmi tatil olarak ilan edilmesiyle ilgili karar şöyleydi;

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı “Kazan İlçesi”nin adı “Kahramankazan” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “ve 1 Mayıs günü” ibareleri “,1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü” olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir.”

 15 TEMMUZ’DA NE OLDU?

15 Temmuz 2016 tarihinde ordu içerisinde örgütlenmiş olan FETÖ, savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlı ve çılgın yeni bir darbe girişiminde bulunmuştur. Sokakta darbeye karşı çıkan vatandaşların üzerine tankları sürmüştür. Ankara ve İstanbul’da, Cumhurbaşkanlığı, parlamento, emniyet ve kamu binaları ile darbeye karşı çıkan insanları savaş uçaklarıyla bombalayan FETÖ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da suikast girişiminde bulunmuştur. Darbe girişimi halkın ve devletin diğer unsurlarının karşı koymasıyla başarısız olmuştur.

Darbe girişimi başarılı olsaydı, binlerce masum insan hayatını kaybetmiş, demokrasi ve özgürlükler ortadan kaldırılmış ve Fetullah Gülen’in sapkın dini görüşleri ekseninde askeri bir diktatörlük kurulmuş olacaktı. Bu çağ dışı darbe girişimine farklı düşünceden toplumun bütün kesimleri; siyasal partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, medya ve iş dünyası şiddetle karşı koymuşlardır. Gelinen noktada kanlı darbe girişimi bastırılmış, devlet kurumları büyük oranda olağan işleyişine dönmüştür