140 kilometre derinlikte harekat! Bakan Akar: TSK, Asos'ta 16 terörist sığınağını vurdu ve tahrip etti!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak’ta “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında konuştu. TSK'nın 2 gün önce 140 kilometre derinlikte operasyon yaptığını belirten Akar, "TSK, Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu ve bu devam edecek." dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak'ta gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. 

Kandil'e hava harekatı yapıldığını söyleyen Akar, "2 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri gitti, 140 kilometre girdi, Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu" dedi.

Bakan Akar'ın açıklamalarında satır başları:

"Geldiğimiz noktayı düşünün, büyük bir başarı. Millet olmak demek bu demek, geri gitmek yok. Bütün Şırnak’taki kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri gece demeden gündüz demeden mücadelesini sürdürüyor. Bizim etki ve ilgi alanımız genişledi. Bizler her zamankinden çok çalışmak zorundayız. Milletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyoruz. Birliğimiz, bütünlüğümüzü, bekamızı sağlayacağız. Devletimiz problemlerin çözülmesi için çalışmalar yapılıyor.

Hiçbir taviz vermeksizin teröristlerin ensesindeyiz. Terörle mücadele sürüyor, bitirmekte kararlıyız. PKK, Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir. Kazdıkları çukurlara Mehmetçik tarafından gömüldüler. Terörist nerede bizim hedefimiz orası. Terörü bitireceğiz, rehavet yok.

Daha 26'sında geçtiğimiz 2 gün önce Türk Silahlı Kuvvetleri gitti, 140 kilometre girdi, Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini büyük bir başarıyla vurdu ve bu devam edecek

140 kilometre derinlikte harekat! Bakan Akar: TSK, Asos'ta 16 terörist sığınağını vurdu ve tahrip etti! ile ilgili etiketler Hulusi Akar Akar