Popüler Haberler

14 Şubat bugün çiçekçiler açık mı?

14 Şubat Pazar sevgililer gününde çiçekçilerin açık olup olmadığı merak edilmekte. Hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma yasağında çiçekçilerin saat kaça kadar açık olacağı da sorgulanmakta. Peki, 14 Şubat bugün çiçekçiler açık mı?

Çiçek satışı yapan iş yerlerinin merakla beklediği karar geçen hafta içinde açıklanmıştı. 14 Şubat 2021 Sevgililer Günü’nde hediye olarak çiçek olmak isteyen kişiler “Pazar günü çiçekçiler açık mı?” sorusuna yanıt aramıştı. Yılın en fazla iş yaptıkları günlerinden bir tanesine çiçekçilerin çalışma durumları belli oldu.

ÇİÇEKÇİLER PAZAR GÜNÜ AÇIK MI?

Çiçek satan iş yerlerine sokağa çıkma kısıtlamasında '14 Şubat' muafiyeti getirildi. "Çiçek Satışı Yapan İş Yerleri" konulu ek genelge, 14 Şubat dolayısıyla talepte yaşanacak yoğunluk göz önünde bulundurularak hazırlandı.

Genelgeye göre çiçek satışı yapan iş yerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 12 Şubat Cuma günü 20.00-¬00.00 saatlerinde evlere servis, 13¬-14 Şubat Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00¬-17.00 saatlerinde iş yerinden ve evlere servis, 10.00¬-00.00 saatlerinde ise sadece evlere servis şeklinde hizmet verebilecek.

14 ŞUBAT’TA ÇİÇEKÇİLER KAPALI MI?

Çiçekçiler 12, 13 ve 14 Şubat tarihlerinde açık olacaklar. Ancak belirli saatlerde dükkandan satış belirli saatlerde ise eve servis şeklinde satış gerçekleştirebilecekler.

Yorumlar