Dünya

14 aydır koronavirüs tedavisi görüyordu... Yaşam savaşını kaybetti

İngiltere'nin Leeds kentinde 14,5 aydır koronavirüs tedavisi gören ve ülkenin en uzun süredir koronavirüs tedavisi gören hastası olan 49 yaşındaki Jason Kelk, artık daha fazla tedavi olmak istemedi ve hastanede hayatını kaybetti.

İngiltere'nin 'en uzun süredir yatan Covid-19 hastası' hastanede 14 buçuk ay süren mücadelenin ardından trajik bir şekilde hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz yıl 31 Mart'ta hastaneye yatırılan Tip II diyabet ve astım hastası olan Kelk, 3 Nisan'da yoğun bakım servisine alındı. O zamandan beri yoğun bakımda kalan hasta adamın ciğerleri ve böbrekleri virüs nedeniyle harap oldu. Öte yandan mide sorunları da baş gösterince, damardan beslenmek zorunda kaldı.

Haber Global'in İngiliz medyasından derlediği habere göre, hastalığının 1. yılında bu yıl Mart ayında, 15 gün boyunca solunum cihazı kullanmayan Kelk, yeniden umut verdi. Ancak Mayıs ayında koronavirüs sebebiyle durumu yeniden ağırlaşan Kelk, 3 hafta önce yeniden solunum cihazına bağlanmak zorunda kaldı.

49 yaşındaki Jason Kelk, daha fazla böyle yaşayamayacağını söyleyerek tüm tedaviyi reddetti ve 14 buçuk ay süren koronavirüsle mücadelesinin ardından bu sabah gözlerini hayata yumdu.

Eşi tarafından yapılan açıklamada, "İlaçlar işe yaramıştı ama ruhu kaybolmuştu. Şubat 2020'deki Jason ortadan kaybolmuştu. Sanırım hastalığının başından beri kendimi hazırlıyordum" ifadelerini kullandı.

Acılı eşi Sue Kelk, eşinin en çok mizah anlayışını, yanında olmasını özleyeceğini söyledi.

Günün Videosu
İngiltere'de Basildon şehir merkezinin orta yerinde bir adam yarı çıplak vaziyette trafik ışıklarına bağlandı. Caddeden geçen araçların korna çalarak tepki gösterdiği olaya kimileri kahkahalarla güldü. İlginç olay sosyal medyada paylaşılınca adamın direğe bağlanma nedeni ortaya çıktı. Bakın talihsiz adam neden direğe bağlanmış...