Gündem

1100 TL ödemeniz hazırdır ne demek? e devlet 1100 TL sosyal yardım ödemesi nasıl alınır?

E devlet 1100 TL ödemeniz hazırdır ne demek merak ediliyor. Hane başına ödemesi yapılacak 1100 TL sosyal yardım parası, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın e devlet sayfasında "Sosyal Yardım bilgileri Sorgula" kısmından öğrenilebiliyor. Ödemeniz hazırdır uyarısı ile karşılaşan vatandaşlar 1100 TL ödemesini nasıl alabilir?

1100 TL ödemeniz hazırdır ne anlama geliyor? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hane başına ödemesini yapacağı sosyal yardım parası 1100 TL, 5 Mayıs'tan itibaren e devlet'ten öğrenilebilecek. 1100 TL sosyal yardım alabileceklere bu akşamdan itibaren ödemeniz hazırdır uyarısı yapıldı. PTT hesabı ya da banka hesap bilgileri olmayanlar için 1100 TL sosyal yardım parası Ramazan Bayramı'na kadar elden teslim edilecek.

1100 TL ÖDEMENİZ HAZIRDIR NE DEMEK?

Daha önce kapsam dışına çıktı uyarısı hakkında yapılan araştırmlara bu kez e devlet 1100 TL ödemeniz hazırdır uyarısı hakkında araştırmalara başladı.

Koronavirüs salgını sebebiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım parası verecek. 1100 TL pandemi desteğine TC kimlik numaranızın son hanesine göre başvurmanız gerekmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.

1100 TL SOSYAL YARDIMA ÖDEMENİZ HAZIRDIR NE DEMEK?

Pek çok vatandaş "Ödemeniz hazırdır" bilgilendirmesiyle karşı karşıya kalıyor. Bu nedenle ödemelerin nasıl alınacağını merak ediyor. Banka hesap bilgisi olmayan ve PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek.

E-DEVLET PANDEMİ SOSYAL YARDIMI İÇİN TIKLAYINIZ

KİMLER ALAMAYACAK?

Kamu işçileri, memurlar, emekliler, kısa çalışma, işsizlik maaşı gibi desteklerden yararlananlar, daha önce destekten yararlananlar.

KİMLER BAŞVURACAK?

Düzenli geliri olmayanlar, günlük yevmiye ile çalışan işsizler, her haneden bir kişi.

PTT HESABI OLMAYANLARIN DURUMU

Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek.

 

Yorumlar
Günün Videosu
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde icra ettiği Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında 5 terörist daha öldürüldü. Milli Savunma Bakanlığı, operasyona ait görüntüleri sosyal medya hesabından yayınladı.