Ekonomi

110 milyar lira alacak yapılandırıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, vergi yapılandırmasına ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Elvan, yapılandırmaya 7 milyon 679 bin kişinin başvurduğunu ve 110 milyar liralık alacağın yapılandırıldığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, vergi yapılandırmasında 7 milyon 679 bin kişinin başvurduğunu ve 110 milyar liralık alacağın yapılandırıldığını açıkladı. Bakan Elvan, tahsil edilen miktarın 4.1 milyar lira olduğunu belirtti.

"7 MİLYON 679 BİN VATANDAŞ BAŞVURUDA BULUNDU"

Bakan Elvan'ın açıklaması şöyle;

"Yapılandırma kapsamında vergi dairelerimize 7 milyon 679 bin vatandaşımız başvuruda bulundu. Bu kapsamda 110 milyar liralık alacak yapılandırıldı. Yapılandırılan alacaklara karşılık şu ana kadar 4,1 milyar lira tahsil edildi. 17 Kasım 2020’de başlayıp 1 Şubat 2021’de sona eren yapılandırmaya yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza ve bu süre zarfında büyük emek harcayan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Yorumlar
Günün Videosu
Roketsan, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla merak uyandırdı. Roket fırlatması öncesi geri sayımın olduğu bir animasyon filminin bulunduğu paylaşıma "Yarını bekleyin" notu düşüldü.