Popüler Haberler

1000 TL Sosyal yardım desteği sorgulama | E-devlet 1000 TL yardım parası

1000 TL Sosyal yardım desteği sorgulama Türkiye genelinde 2 milyon aialeye verilecek 1000 TL sosyal yarım parası Bakan Selçuk tarafından açıklanan son dakika bilgisine göre E-devlet'ten sorgulanabilecek. 1000 TL sosyal yardım alabilir miyim, 1000 TL Sosyal yardım desteği kimler alabilir gibi soruları merak eden vatandaşlar bu soruların cevabını haberimizde bulabilir. İşte 1000 TL sosyal yardım parası sorgulama ekranı ve diğer detaylar..

1000 TL Sosyal yardım desteği sorgulama 2 milyon aileye verilecek sosyal yardım desteğini kimlerin alabileceğini, kimlerin sosyal yardım desteğinden yararlanabileceğini Bakan Selçuk, son dakika olarak açıkladı. İşte 1000 TL sosyal yardım parasını alabilecek vatandaşlar için e-devlet sorgulama ekranı ve diğer detaylar...

para14.jpg

2 milyon 111 haneye, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın 1000'er lira ödeme yapılıyor. Ödemeler başladı.

PTT kartı olan vatandaşlar, bin liralık sosyal yardım desteğini tüm kamu bankalarının ATM'lerinden komisyonsuz olarak çekebilecek.

1000 TL yardım kimlere verilecek, kimler yararlanacak? Geliri ...

SOSYAL YARDIM SORGULAMA


Halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım alan hanelere, herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın 1000 lira ödeniyor. Merkezi sosyal yardım alınıp alınmadığı https://www.turkiye.gov.tr/aile-bakanligi-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linki üzerinden sorgulanabiliyor.

SOSYAL YARDIM DESTEĞİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

ÖDEMELER EVDE YAPILACAK


PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle, sosyal yardım ödemelerinin kararlaştırılan 5 gün içinde hak sahiplerine kendi ikametlerinde yapılacağı bildirildi.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı'nın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde 1 Nisan'dan itibaren 81 il ve 923 ilçede uygulanmaya başlandığı hatırlatılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İlk etapta 2 milyon 111 bin haneye PTT aracılığıyla 1000 liralık ödemenin 5 günlük bir takvimde yapılacağı belirtilmiştir. Ancak yaşadığımız dönemin özelliği kapsamında vatandaşlarımızın sağlık güvenliklerinin riske atılmaması yönünde sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ortak değerlendirmeleri sonucunda, oluşacak yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın sağlık güvenliğini riske atmamak için PTT şubelerinde bahse konu ödemeler yapılmayacaktır."

ÖDEME TAKVİMİ HAZIRLANDI


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının koordinesinde yürütülen çalışmalarla 1000'er liralık ödeme, 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye PTT aracılığıyla ulaşacak.

İş yerlerindeki yoğunluğun önüne geçebilmek amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlandı.

Sosyal yardım ödemeleri nereden ve nasıl yapılacak? Bakanlıktan ...

ATM'LERDEN GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ 3 BİN LİRAYA ÇIKARILDI


Müşterilerin ve çalışanların sağlığını korumak amacıyla virüsün yayılmaması için sosyal temasın en aza indirilmesine özel önem veriliyor. Bu kapsamda vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği olağanüstü mücadeleye katılarak kurallara uyması gerekiyor.

İşlemlerini internet ya da ATM'den yapamayan vatandaşlar, kontrollü bir şekilde PTT iş yerlerinde misafir ediliyor. Buralarda sosyal mesafe kuralına uygun olarak, gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteri sırayla iş yerlerine alınarak işlemler yapılıyor. Ayrıca şubelerde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM'lerden ücretsiz günlük para çekme limiti 3 bin liraya yükseltildi.