Yaşam

10 Kasım'dan beri kayıp olan yörük kızı Müslüme olayında sıcak gelişme! Babası açıkladı...

Mersin'de ailesinin kurduğu yörük çadırında annesi yemek yaptığı sırada ortadan kaybolan 3 yaşındaki Müslüme Yağal kaybında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Müge Anlı'nın da devreye girerek tüm Türkiye tarafından aranan yörük kızı Müslime'nin babası, husumetli olduğu bir ailenin olduğunu ve kızının onlar tarafından kaçırıldığınından şüphelendiğini dile getirdi.

Yörük kızı olarak Türkiye'nin aradığı 3 yaşında Müslime Yağal'dan 10 Kasım gününden itibaren haber alınamıyor. 

10 KASIM'DAN BERİ HABER YOK

Kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım'da Yanışlı Mahallesi'ne göçen Yağal ailesi, konaklayacakları çadırı kurduktan sonra saat 17.00'de kızlarının kaybolduğunu fark etti.

ANNESİ YEMEK YAPARKEN ORTADAN KAYBOLDU

Annesi çadırın içinde yemek yaptığı sırada çadırın önünde oynarken kaybolan Müslüme'yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi. İhbar üzerine jandarma, itfaiye ve AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Bölgedeki arama çalışmaları devam ederken, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı'nın koordinesindeki ekipler, 20 kilometrelik alandan fazla bölgeyi tek tek tarıyor.

 

HİÇBİR İZE RASTLANMADI

Yakınları Müslüme'den gelecek haberi beklerken; 200 personel, 100 gönüllü, arama kurtarma-kadavra köpekleri ve drone destekli arama çalışmalarında henüz ize rastlanmadı.

VATANDAŞLAR CANLA BAŞLA EKİPLERE DESTEK OLUYOR

Kaymakam Bayraklı'nın koordinesindeki ekipler, sabahın erken saatlerinde yeniden arama tarama çalışmalarına başladı. Ekipler, sarp dağlık bölgedeki vadi, orman ve dağlık alanda çalışmasını sürdürürken, aramada iz takip ve kokuya duyarlı köpekler de kullanılıyor. Ayrıca duyan vatandaşlar da bölgeye giderek ekiplere destek oluyor. 

KAÇIRILMA İHTİMALİ ÜZERİNDE DURULUYOR

Çarşamba gününden bu yana devam eden tarama çalışmalarından sonuç elde edilememesi nedeniyle Müslüme'nin kaçırılma ihtimali üzerinde duruluyor. Soruşturma kapsamında savcılık kararıyla birçok kişinin de ifadesine başvuruluyor.


MÜGE ANLI PROGRAMINDA DA ARANIYOR

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Müslüme'nin ailesi, kızlarının kaçırılmış olabileceği şüphesini dile getirmişti.

HUSUMETLİLERİ VAR

Öte yandan ailenin de husumetlileri olduğu ortaya çıktı. Yağal ailesi, ekiplerden gelecek sevindirici haberi beklerken, acılı baba Mehmet Yağal, 6'ncı günde de kızını arama çalışmalarına devam edildiğini söyledi.

Sitene Ekle