Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu... İşte tam liste - Teknoloji
23℃
İstanbul
20 Ağustos 2017
Milyonları üzecek haber

Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu... İşte tam liste

Whatsapp atrık bazı telefonlarda hiçbir şekilde çalışmayacak. Whatsapp kullanıcılarını üzen haber yapılan açıklamayla duyruldu. Peki Whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak? Son tarih ne? Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu. İşte tam liste...

Teknoloji
Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonlar belli oldu... İşte tam liste

Whatsapp'tan kullanıcılarına kötü bir haber geldi. Milyonlarca insanın merak ettiği Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonların tam listesi belirlendi. İşte Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonların listesi...

Whatsapp değişen teknoloji ile birlikte artık bazı modellerde hizmet vermeyecek. Resmi açıklamayla Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonlar açıklandı. Son dönemde birçok değişikliğe uğrayan WhatsApp popülerliğini de oldukça artırdı. Ancak her geçen gün eklenen yeni özellikle kimi cihazlarda sorun yaşanmasına neden oluyor. Bunda en önemli etken bu cihazların işletim sistemlerinin artık güncellenmiyor olması. Ayrıca kimi cihazların donanımları artık WhatsApp'ın ihtiyaçlarını karşılamıyor. Bu nedenle bazı cihazlar bir süredir WhatsApp güncellemelerinden faydalanamadı.

whatsapp-bu-telefonlarda-artik-calismayacak-1488787280

WhatsApp'ın resmi bloğundan yapılan açıklamaya göre artık bazı Android, IOS, Windows, BBOS ve Symbian işletim sistemini kullanan cihazlar 30 Haziran itibariyle WhatsApp'ı kullanamayacak.

Bu cihazlara güncelleme desteği 2016'nın bitimiyle zaten sona ermişti. Ancak daha sonra WhatsApp süreyi uzatarak 30 Haziran 2017'ye çekmişti. O sürenin dolmasına kısa bir zaman kaldı.

İşte 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle WhatsApp kullanamayacak işletim sistemleri şöyle:

Nokia S40
Nokia Symbian S60
Android 2.1
Android 2.2
Windows Phone 7.+1
iPhone 3GS (iOS 6)
BlackBerry OS ve BlackBerry 10

Yani bu işletim sistemini kullanan telefonların hiçbirinde belirtilen tarihten sonra Whatsapp çalışmayacak.