Türk malı otomobili yapacak 81 babayiğit çıktı bile... - Ekonomi
24℃
İstanbul
23 Ağustos 2017
Yapılamaz denmişti...

Türk malı otomobili yapacak 81 babayiğit çıktı bile...

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Türk malı otomobili her il yapmak istiyor. Aslında bu bizim için bir şeref" dedi.

Ekonomi
Türk malı otomobili yapacak 81 babayiğit çıktı bile...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılışına katıldı.

Tüm kurumların birlikte çalışması durumunda birçok zorluğun kolayca aşılabileceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız yerli otomobille ilgili Türkiye'deki babayiğitleri arıyordu. Bunlarla görüşmenin son aşamasına geldik. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla yapmış olduğumuz çalışmada yarın belli bir noktaya gelmiş olacağız. Ondan sonra yatırımcıları, Cumhurbaşkanımıza takdim ettikten sonra özel sektörümüz kararını verecek.

hisarcAklAoAlu

Tabii Türk malı otomobili her il yapmak istiyor. Aslında bu bizim için bir şeref. Aksaray'da bu illerden birisi. Bu kapsamda altyapı Aksaray'da var mı var, kültür var mı var. İnşallah son noktaya geldiğimizde hep beraber yatırımcı grubuna gidip Aksaray'ın avantajlarını anlatırız."

Aksaray Valisi Aykut Pekmez de okulun Organize Sanayi Bölgesindeki sanayicilere önemli iş gücü kazandıracağına dikkati çekerek emeği geçen herkese teşekkür etti.