Tudor tercihini yaptı: Galatasaray'ın yeni stoperi belli oldu! - Spor
21℃
İstanbul
23 Eylül 2017
10 milyon Euro...

Tudor tercihini yaptı: Galatasaray'ın yeni stoperi belli oldu!

Stoper arayan Galatasaray’da ibre, 10 milyon Euro değer biçilen yıldız futbolcudan yana kaydı...

Spor
Tudor tercihini yaptı: Galatasaray'ın yeni stoperi belli oldu!

Cimbom savunmanın liderini İtalya'dan getiriyor! G.Saray Teknik Direktörü, mevcut kadrodaki 5 stoperden sadece Hakan Balta’nın sol ayaklı olduğunu, onun da takımdan ayrılacağını belirterek stoper hedefini belirledi. İşte transfer detayları...

Savunmada liderlik görevini üstlenecek yabancı stoper arayan Galatasaray, teknik direktör Igor Tudor’un raporuyla harekete geçiyor... Hırvat hoca, transfer çalışmalarını yürüten sportif direktör Cenk Ergün ile yaptığı görüşmede öne çıkan iki isimle ilgili kararını bildirdi.

Halen kadroda yer alan stoperlerden Serdar Aziz, Semih Kaya, Ahmet Çalık ve Koray Günter’in sağ ayaklı olduğunu, sol ayaklı tek isim Hakan Balta’nın ise yaşı gereği yeni sezon planlarında yer almadığını belirten Tudor şunları söyledi:

adfahgsdfjaksfasdfs

“Maicon ve Acerbi, benim istediğim özelliklere sahip. Hem fizik hem kalite hem de tecrübe yönünden birbirlerine çok benziyorlar. Ben tercihimi Acerbi’den yana kullanıyorum. Hakan Balta da gideceği için bizde sol ayaklı stoper kalmayacak. Acerbi gelirse bizim için daha iyi olur.”

GALATASARAY'IN HEDEFİ 6 MİLYON EURO

Maicon’un transferi için uzun süredir Sao Paulo ile görüşmeler yapan sportif direktör Cenk Ergün, Avrupa Ligi kura çekiminden sonra Acerbi’nin menajeriyle de bir araya geldi. Ergün, bu sezon Sassuolo takımının İtalya 1. Ligi’nde oynadığı 38 maçın tamamında forma giyen 29 yaşındaki futbolcuya 4 yıllık uzun süreli bir sözleşme teklif etti.

jasdhfgasdfasfsf

5 yıldır forma giydiği Sassuolo’dan ayrılmak istediğini daha önce açıklayan İtalyan stoper, Ergün’ün önerisine prensipte olumlu yanıt verdi. Sassuolo yönetimi, Acerbi’nin fiyatını 10 milyon Euro olarak belirledi. Ancak Galatasaray yönetimi, 1 yıl sözleşmesi kalan Acerbi ile anlaşmış olmalarını koz olarak kullanıp, rakamı 6 milyon Euro’ya indirmeyi planlıyor.