Trump'ın avukatından FBI tweeti için açıklama! - Dünya
22℃
İstanbul
18 Ağustos 2017
Soruşturmayı kabul etti mi?

Trump'ın avukatından FBI tweeti için açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatlarından Jay Sekulow, Trump'ın FBI soruşturmasını kabul ettiği iddiasına yanıt verdi

Dünya
Trump'ın avukatından FBI tweeti için açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatlarından Jay Sekulow, Trump'ın FBI soruşturmasını kabul ettiği iddiasına yanıt verdi

ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatlarından Jay Sekulow, müvekkilinin FBI tarafından soruşturulduğuna ilişkin tweetiyle ilgili olarak, "O tweet, 5 isimsiz kaynağa dayandırılan Washington Post haberine verilen bir cevaptı. O haberi teyit değildi." dedi.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Sekulow, Trump'ın geçen hafta soruşturulduğuna ilişkin tweetinin kendisi hakkında FBI tarafından açılmış soruşturmayı teyit etmek olmadığını söyledi.

Sekulow, "O tweet, 5 isimsiz kaynağa dayandırılan Washington Post haberine verilen bir cevaptı. O haberi teyit değildi." değerlendirmesinde bulundu.

Trump'ın tweetinin bir soruşturmanın varlığını teyit eder nitelikte olduğuna yönelik soru üzerine de Sekulow, şu cevabı verdi:

"Twitter'da hepimizin de bildiği üzere sınırlamalar var. Başkanın cevabı, ilişkili olduğu Washington Postun haberine karşılıktı. Bir tweette söylemek istediği her şeyi ifade edemez. Bu kadar, basit bir açıklaması var."

Washington Post, isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde Rusya soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in, eski FBI Direktörü James Comeyi kovmasına ilişkin Trumpı da soruşturduğunu yazmıştı.

Bunun üzerine Trump da Twitter hesabından, "FBI Direktörünü kovmamı isteyen adam tarafından soruşturuluyorum. Cadı avı." şeklinde tweet atmıştı.