Trabzon'da teröristlerle sıcak temas! Operasyon sürüyor... - Gündem
21℃
İstanbul
25 Eylül 2017
Teröristleri görüp haber veren genç hayatını kaybetti...

Trabzon'da teröristlerle çatışma çıktı: 2 şehit/Video...

Trabzon'da teröristlerle çıkan çatışma sırasında yaralanan 15 yaşındaki genç de hayatını kaybetti. PKK'lı hainlerin erzak çalmak için ilçeye geldikleri ve gencin güvenlik güçlerine ihbarda bulunduğu ortaya çıktı.

Gündem
Trabzon'da teröristlerle çatışma çıktı: 2 şehit/Video...

Trabzon'un Maçka İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup PKK'lı terörist arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Ağır yaralanan 15 yaşındaki Eren Bülbül de doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi. Yaralı bir askerin de tedavisi sürüyor.

ERZAK ÇALAN TERÖRİSTLERİ GÖRMÜŞ

Hastanede yaşamını yitiren Eren Bülbül'ün, PKK'lı teröristleri girdikleri evden erzak çalarken görüp hemen giderek güvenlik güçlerine haber verdiği ortaya çıktı. Eren Bülbül, PKK'lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle gelirken çıkan çatışmada teröristlerin kurşunlarına hedef oldu.

Trabzon'da teröristlerle çatışma çıktı: 2 şehit... İZLE

ÇATIŞMA SESLERİ KAMERADA

Çatışmanın çıktığı Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı Mevkii'nde duyulan silah sesleri bir kişi tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Silah seslerinin 15 dakika boyunca çevrede duyulduğu belirtildi.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki polislerin izinleri iptal edildi. Maçka İlçesi'ne çok sayıda takviye polis ekibi sevk edilirken ilçenin tüm giriş çıkışları tutuldu.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Maçka'da teröristlerle sıcak temas sağlandı. Trabzon Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Maçka ilçemiz kırsalında yapılan istihbarat çalışmaları sonucu 9 Ağustos tarihinde başlatılan operasyon sırasında, 11 Ağustos tarihinde, bugün saat 15.00'te bölücü terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sağlanmış olup operasyonel faaliyet devam etmektedir."