Sözcü şimdi de Hz.Peygamberimize dil uzattı! - Yaşam
Hadis-i Şerif'i 'skandal' sözleriyle eleştirdi...

Sözcü şimdi de Hz.Peygamberimize dil uzattı!

Sözcü Gazetesi'nde yer alan ve Ali Ekber Ertürk imzalı olan bir haber gündeme bomba gibi düştü. Haberde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sol elle yemek yemekle ilgili verdiği fetva konusundan bahsedilirken 'skandal' başlığı kullanılması tepki çekti.

Yaşam
Sözcü şimdi de Hz.Peygamberimize dil uzattı!

Sözcü Gazetesi'nin Hz. Peygamber’in hadisi şerifindeki ifadeleri 'skandal' başlığıyla duyurması tepki çekti.

Gazetede yer alan "Diyanet’ten bir skandal daha: Sol elle şeytanlar yemek yer” başlıklı haberde Hz. Muhammed’in hadislerine dil uzatıldı.

HABERDE ŞU İFADELERE YER VERİLDİ

Din İşleri Yüksek Kurulu'nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği yanıt, Diyanet’in internet sitesinde yer alıyor. Diyanet bu soruya şu cevabı verdi:

HZ. PEYGAMBER UYARDI

“Yeme-içmeyle ilgili genel ilkeleri belirleyen Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu üzerinde önemle durmuş; şeytanların sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber'in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşadlarına uymak her Müslüman'ın vazifesidir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarına diğer yemek adabıyla birlikte sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri gerekir. Fizikî bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.”

zpeZQ_1517664276_4345