Son dakika deprem... Bodrum'da 4.8 büyüklüğünde deprem / Bodrum'da 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha - Gündem
19℃
İstanbul
23 Eylül 2017
Son dakika...

Bodrum'da 4.8 ve 4.1 büyüklüğünde deprem!

Kandilli Rasathanesi saat 14.16'da merkezüssü Bodrum olan 4.8 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini açıkladı. Kandilli ilk olarak depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı ardından bu bilgiyi 4.8 olarak revize etti. 15:28'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi

Gündem
Bodrum'da 4.8 ve 4.1 büyüklüğünde deprem!

Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçeleri başta olmak üzere çevredeki yerleşim merkezleri bugün öğleden sonra Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğündeki depremle sallandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Milasın, Bodrum sınırındaki Beyciler Köyü olarak saptadığı deprem saat 14.16'da meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem başta Bodrum olmak üzere Muğla ve çevre illerde de hissedildi.

Yüzeyde meydana geldiği için Bodrum ve Milas ile yakındaki yerleşim merkezlerinde şiddetli hissedilen depremle birlikte halk sokaklara fırladı.

Yetkililer ilk belirlemelere göre can kaybı ve hasarın olmadığını söyledi.

4.1'LİK BİR DEPREM DAHA

Bu depremin ardından 15:28'de 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

"ARTIK ALIŞTIK

"

Bodrum'daki depremin ardından depremi yaşayanlar sosyal medyadan "Bodrum'daki deprem hiç öyle 4.7 falan değildi, ama alıştık sallanmaya sıkıntı yok" ve "Sürekli deprem olmasına alıştık" şeklinde yorumlar yaptı.