Sinemamız da ki Teröristler !!!!!! - Hande Alpaslan
23℃
İstanbul
26 Eylül 2017
Hande Alpaslan
Hande Alpaslan

Sinemamızdaki teröristler !!!!!!

Sinemamızdaki teröristler !!!!!!

Yazarlar

Geçtiğimiz yıllarda bir gün hazırladığımız reklam filminin post prodüksiyonunu kontrol için butik bir kurgu stüdyosuna gitmiştim..

Esmerce bir kadın hızlı hızlı biraz Türkçe biraz Kürtçe bir şeyler anlatarak filmin kurgusunun nasıl yapılması gerektiği konusunda direktifler veriyordu. Ne güzel dedim yapımcı kadınların sayısı artsın…

Ardına kadar açık kapılarını kibarlık olsun diye çalarak tanışmak üzere yanına gittim, hayatımın hatasını yapmışım. Hem tanıştığım hem kapıyı çaldığım için...

Filmin konusunu sordum çok nobran bir tavırla; YPG'li bir teröristin (o gerilla olduğunu iddia etti!!!) hayatını ve yaşadığı zulmü anlatıyorum, filmin kurgusunu Belçika’da yaptım fakat ince kurguyu burda yapıyorum, film Cannes‘da yarışacak, birkaç gün sonra da Cannes Film Festivali için yolcuyum’ dedi.

Nutkum tutuldu..

Türkiye aleyhine film yapanların Avrupa tarafından nasıl desteklendiğini, sinemanın nelere alet edildiğini gördüm…

Avrupa sinemasında önemli bir ödül almak için filmin bir yerinde mutlaka bir haç ve ya İncil’den bir simge olmalıdır, yine ödül için katolik şehitlerinin giydiği turuncu-kırmızı renk filmin bir sahnesinde olmak zorunda… Yani PKK, YPG filmi çekmiyorsanız mutlaka haç, İncil ve kırmızıyı kullanmak zorundasınız...

Ama Türkiye’de Müslüman yararına ya da İslam'ı simgeleyen bir film yapsanız, entelektüel kesim sizi "gerici" olmak ile itham eder.

Avrupa sinemasının giriş bileti olan filmleri şöyle bir örneklersek durum çok sinir bozucu bir hal alıyor, topraklarımızda beslenip topraklarımız aleyhine propaganda yapanlar Hollywood ve Avrupa sineması ile yakın ilişkiler içinde; buyurunuz efendim.

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'ye Hollywood'da sinema filmi yapılacağı açıklandı.

Terör örgütü DEAŞ ile mücadele bahanesiyle silah ve para yardımına boğulan terör örgütü PKK'nın Suriye uzantıları, bu kez yapılacak skandal bir film ile insanlara "güzel, cici" gösterilmeye çalışılacak. Teröristlerin kahraman gibi gösterileceği film, Daniel Espinosa tarafından çekilecek. Filmde başrolde ise ABD’li oyuncu Jake Gyllenhaal oynayacak.

Filmde Amerikalıların Suriye’de DEAŞ'a karşı terör örgütü YPG'nin yanına katılarak çatışmalara girmesi anlatılacak, yapımcı Riva Marker proje hakkında şunları söyledi: “Özellikle dünyayla daha az ilişki kurduğumuz günümüzde kimlik arayışıyla ilgili konular ilgimizi çekmeye başladı. Seth’in hikayesi, en acımasız koşullarda tanıdık olan her şeyi bırakmakla ilgili.”!!!!!

Diğer taraftan entelektüel sinemacıların çok sevdiği çok başarılı bulduğu bir yönetmen var sırada; Fatih Akın...
Kendisi terör örgütü YPG hakkında bir proje yapacağını duyurdu.

Daha önce de 'Kesik/The Cut’ adında bir filmi var ve bu filmde sözde Ermeni Soykırımı'na odaklanıyordu. Filmin bazı sahneleri tarihçiler tarafından eleştirilmişti.

Akın, Instagram hesabından YPG'li kadın bir teröristin resminin olduğu posteri 'yeni proje' ve 'direniş' etiketleri ile paylaştı. Proje için 2 milyon dolar bütçe belirlenmiş...

Ayrıca Akın posterde, "IŞİD ez. YPG ve YPJ'li özgürlük savaşçılarını destekle. Rojava'daki demokratik devrimi savun” yazıyor!!!!

Son olarak başımıza bin türlü musibet açan FETÖ var onun filmleri de kendi yaşam felsefeleri olan kriptolarla dolu;

Eşrefpaşalılar;

Hikayenin kahramanı, idealist bir imam. Film boyunca ‘hoca’ olarak anılır. Söz konusu ‘Hoca’ camiye uğramayan mahalleliyi değiştirmeye çalışır. Filmdeki hocanın Fethullah Gülen’i temsil ettiğine dair büyük ipuçları vardır. Filmin bir sahnesinde, “Başkalarının Günahına Ağlayan Adam” kitabı gösterilir. Filmin sonundaki “Teşekkürler” listesinin en başında yer alan “O’na” ibaresinin Gülen’e bir atıf olduğu basında iddia edilmiştir. Eşrefpaşalılar filminde Hz. Muhammed’den hiç bahsedilmemesi dikkat çekicidir.!!!

Bu arada küçük bir not filmin yapımcısı Ali Avcı evinde "bylock" kullanan birini sakladığı için şu an hapiste.

Yine FETÖ’nün İsrail’e ve Rusya’ya zeytin dalı uzattığı mesajları ile dolu bir film; Birleşen Gönüller;

Hikâyede aslında Ruslar yüzünden ayrı düşen Niyaz ve Cennet, filmde Almanlar yüzünden ayrı düşmektedir.

Cennetin esir olduğu kamptaki sahneler, holokost filmi (Nazilerin Yahudilere yaptığı katliamı anlatan filmler) sahneleri ile aynıdır. Cennet, Kırgızistan’da bulunma sebebini, ‘Şartlar mecbur etti, sürüklendik buraya’ şeklinde açıklamaktadır. Ahıskalılar, 14 Kasım 1944’de Stalin’in emriyle Kırgızistan’a sürüldükleri hâlde filmde bundan bahsedilmemiştir. 1944’de Batum’da başlayan ve Ahıska Türklerine ait olan bir hikayenin, 1942’de Kuzey Kafkasya’da yaşanmış olarak anlatılması dikkat çekicidir. Ahıska Türklerine yapılan zulmün holokost filmine çevrilmesi ve Rus zulmünden bahsedilmemesini, Rusya’ya ve İsrail’e zeytin dalı uzatıldığının açık kanıtıdır. FETÖ’nün basın ayağı olan zaman gazetesinde çıkan bir yazıda, çalışma kampı sahnelerinin, "Piyanist" ve "Hayat Güzeldir" gibi holokost filmleri sahnelerine benzemesi övülmüştür.

Hollywood’da Yahudi aleyhtarı çok nadir film bulunurken, özellikle 1985'lerden sonra Müslümanları ve hatta Hz. Muhammed’i terörle ilişkilendiren onlarca film çekilebilmiştir.

Zerresine kıymet vermediğimiz bu israf filmlere..

Yanlışlıkla bile kıyısından, köşesinden tanık olduğunuzda lütfen kapatın düğmeleri..

Vesselam!

Yorum Yap
Yorumlar
 • Saime Koca

  Kahrolsunlar insallahhhh...elinize sağlık

 • Yasin Özk

  Kaleminize sağlık çok doğru tespitler

 • İbrahim bostancı
  Amma güzel yazar ha ...maşsllah
 • mirsad melik
  yazarınız hem çok güzel hem çok cesur.