SİHA açıklamalarıyla büyük tepki çeken Tanrıkulu'na uçakta ölüm tehdidi - Gündem
23℃
İstanbul
26 Eylül 2017
'Boğma teliyle işini bitir, biz sana hapiste bakarız diyenler...'

SİHA açıklamalarıyla büyük tepki çeken Tanrıkulu'na uçakta tehdit

SİLAHLI İnsansız Hava Aracı’nın (SİHA) terörle mücadele operasyonlarında sivilleri vurduğu iddiasıyla büyük tepki çeken CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, uçakta ‘ölümle’ tehdit edildi.

Gündem
SİHA açıklamalarıyla büyük tepki çeken Tanrıkulu'na uçakta tehdit

Ankara’dan İstanbul’a uçakla yolculuk eden Tanrıkulu dün, 1A numaralı koltuğa oturdu. Tanrıkulu’nun arkasındaki 2A numaralı koltukta oturan Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Burak Doğan, Twitter’da kullandığı “@lokumu_ye” hesabından “Uçakta Sezgin Tanrıkulu’nun arkasına oturdum.. Boğma teliyle işini bitir biz sana hapiste bakarız diyenler fav” mesajını paylaştı.

tehdir

SERBEST BIRAKILDI

Hürriyet'in haberine göre, Tanrıkulu’na bir arkadaşı ekran fotoğrafını çektiği mesajı gönderdi. Arkasında oturan kişiye mesajı yazıp yazmadığını soran Tanrıkulu olayı şöyle anlattı:
“Kendisine, beyefendi bunu siz mi yazdınız?’ diye sordum. ‘Hayır’ dedi. ‘Beyefendi siz yazdıysanız hangi saikle yazdığınızı söyleyin. Özür dilerseniz şikâyetçi olmayacağım yoksa şikâyet edeceğim’ dedim.

Bu defa, ‘Ben yazdıysam ne olmuş seni sevmiyorum’ dedi. Hostese ‘Polis çağırın’ dedim. Daha sonra polis içeri geldi ve birlikte dışarı çıktık. Bu kişi polise, ‘Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum, Gazi Üniversitesi’nde ceza hukuku hocasıyım’ demiş. Polisten bunu duyunca, ‘Ceza hukuku hocasıysa özür dilese de affetmem’ dedim ve şikâyetçi oldum.”

Gözaltına alınan Burak Doğan sonra serbest bırakıldı.