Sevan Nişanyan cezaevinde firar etti! Firarı da attığı tweetle duyurdu... - Gündem
Açık cezaevine sevk edilmişti...

Yazar Sevan Nişanyan cezaevinden firar etti! Firarı da attığı tweetle duyurdu...

Yazar Sevan Nişanyan cezaevinden firar ederek yurt dışına çıktı. Yakın tarihte Aydın Yenipazar Cezaevi’nden Sultanhisar Açık Cezaevi’ne nakledilen Nişanyan firarını, sosyal medya hesaplarından, “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” paylaşımı ile duyurdu.

Gündem
Yazar Sevan Nişanyan cezaevinden firar etti! Firarı da attığı tweetle duyurdu...

Ermeni asıllı yazar Sevan Nişanyan cezaevinden firar ederek yurt dışına çıktı. Nişanyan firarını, sosyal medya hesaplarından, “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” paylaşımı ile duyurdu.

Nişanyan'ın bugün sabah 09.45'te cezaevine teslim olması gerekiyordu. Ancak Nişanyan'ın akşam saatlerine kadar teslim olmadığı öğrenildi.

Nişanyan Şirince’de SİT alanındaki arazide iki kez mühürlenmesine rağmen ev yaptığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Nişanyan aleyhinde kesinleşen cezalar, mühür bozma ve 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet suçlarından dokuz ayrı dosyadan oluşuyordu.

‘AÇIK CEZAEVİNDE ŞARTLAR İYİ OLACAK’ DEMİŞTİ

11.5 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan ve 3 yıldır cezaevinde bulunan Sevan Nişanyan, Aydın Yenipazar Cezaevi’nden Sultanhisar Açık Cezaevi’ne nakledilirken Agos’a yaptığı açıklamada, açık cezaevinde şartların daha iyi olacağını söyleyerek, “İmkânlar çok daha iyi; dışarıda jandarma beklemiyor, gün içerisinde istediğimiz gibi bahçede dolaşabiliyoruz, hastaneye gitmek zorunda kaldığımızda, büyük güvenlik önlemleri alınmıyor. Ayrıca üç ayda bir izin veriliyor ve gün boyunca istediğimiz zaman telefon edebiliyoruz” demişti.

SOSYAL MEDYADAN FİRARINI DUYURDU

Sevan Nişanyan firarını sosyal medyadan yaptığı “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” paylaşımı ile duyurdu.